Amazon, Trend Micro güvencesi altında

Trend Micro, bulut güvenliği çözümlerinin Amazon Web Servislerine uyumlu hale getirildiğini açıkladı

Trend Micro ile korunuyor

Las Vegas'ta düzenlenen Amazon Web Servisleri (AWS) re:Invent Conference platin sponsoru olan bulut güvenliğinin lideri Trend Micro, dünya çapındaki AWS kullanıcılarının Trend Micro'nun güvenlik avantajından yaralanacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, bundan böyle AWS Marketplace'i ziyaret eden kullanıcılar, Trend Micro güvenlik çözümlerine doğrudan ulaşarak bulut güvenliğini sağlayabilecek.

Trend Micro güvenlik çözümlerini tercih eden dünya çapındaki tüm kullanıcıların, Amazon'un bulut tabanlı uygulamalarına karşı geliştirilen tehditlerden, düzenlemelerle ilgili uyum sorunlarından ve bulutta depolanan özel verilerinden endişe etmesine gerek kalmıyor. AWS için optimize edilen Trend Micro bulut güvenliği çözümleri, yeni AWS örneklerini de otomatik olarak koruma altına alıyor. Bulutta depolanan verileri yine otomatik olarak şifreleyen Trend Micro çözümü, melez bulut yapısının da yönetimini tek bir merkezde topluyor. Daha önce açıklanan "Trend Ready for Cloud Service Providers" programıyla sertifikasını alan ilk genel bulut hizmet sağlayıcısı olan Amazon, müşterilerine önemli bir avantaj sağlıyor.

AWS ve Trend Micro'yu bir araya getiren BT hizmetleri şirketi Wipro, dünya çapındaki tüm kullanıcılara bulutta güvenlik ve verimli dağıtım imkânı tanıdı. Wipro Kurumsal Güvenlik Çözümleri Küresel Başkanı Sheetal Metha, "Amazon'un küresel dev şirketler için sağladığı bulut hizmetlerinin dağıtım çözümlerini Wipro gerçekleştiriyor" dedi ve ekledi: "Birçok müşterimiz AWS'ye geçerek bulutun nimetlerinden yararlanıyor. Biliyorlar ki, müşterilerimize bulut hizmetlerini sunarken içerisinde koruma hizmetleri de yer alıyor. Trend Micro'nun bulut güvenliği çözümleriyle artık müşterilerimizin kritik sunucularını, uygulamalarını ve kritik verilerini güvenle buluta taşıyoruz."

Okuyucu Yorumları