Android 4.5'in simgeleri sızdı!

Tasaımı yenilenen, bir sonraki Android sürümüne ait simgeler, internette dolaşmaya başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.5'in simgeleri sızdı!

Android'in bir sonraki sürümü Android 4.5'in güncellenen arayüzüne ait simgeler, ortaya çıktı. Yeni simgelerin daha düz bir tasarıma sahip olduğu gözleniyor.

Simgeleri eline geçirmeyi başaran Android Police'in raporuna göre Google, Android'deki simgeleri şu an web uygulamalarında kullandıklarına benzer simgelerle değiştirecek. Google, bu yeni simge stilini şirket içinde "Moonshine" olarak adlandırıyor. Raporda simgelerin eski sürümleri, yenileriyle karşılaştırılmış. Simgelerin çoğu, eski sürümlerine oldukça benziyorlar ancak kamera, kişiler ve Play Movies gibi uygulamaların simgeleri önemli ölçüde değişmiş.

Chromecast partners sayfasında görünen Maps, YouTube ve Takvim simgelerinin yeni simgelere benziyor olması, yeni Android simgeleri için çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor olsa gerek.

Haberimizin sonraki sayfasında eski ve yeni simgeleri karşılaştırabilirsiniz.

Eski ve yeni simgeler karşı karşıya!

En sağ sütunda web uygulamalarının simgeleri, orta sütunda şu anki Android'in simgeleri, en sağda ise Android 4.5'te yer alması beklenen yeni simgeler gösteriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 27 Yorum

Eğer bu haber doğru ise google'ın IOS un peşinden geldiğini görmüş oluyoruz. Her defasındaki gibi kopyala esinlen ne dersen de ama IOS ikonlarına benzememiş mi ?

nedir bu ios 7 özentiliği eski simgeler daha iyi

Eskisi daha güzeldi ama ios la alakası yok ve bunun 4.5 olduğu Bellimi :)

Bence fena değil(yutup hariç) font iyi durmuş

ios7 ozentiligi diyen bos kafalilari gormezden gelip fikrimi soyluyorum; bende 4.4te tasarim degistirilmisken 4.5te yeni bi tasarim gelmeyebilir. Belki de sadece uygulamalar guncellenerek tekrar simge degistirecektir? Cunku bakarsaniz KitKat icin de yeterince uygun simgeler.

Simgeleri değiştirsen ne olacak stabillik olmadıktan sonra

@15 Nis 2014 18:38 nexus 4 kullanıyorum o iOs ve windows phone'den çok daha stabil :)

Hala çirkin...

@15 Nis 2014 19:47 wp8 ve ios çok daha çirkin :)

gariplerim ya :)

@15 Nis 2014 19:48 hay garibim tabi güzel bir işletim sistemi gördünmü öle dersin :)

iOS 7 özentiliği diyen insanlar muhtemelen ya android görmedi ya da iOS 7. Çünkü iOS 7, özellik ve tasarım itibariyle android çakması. Ayrıca bu simgelere bakarsanız iOS ile uzaktan yakından alakası yok. Basit ve sade tasarımlı simgeler bence hoş durmuş. Ama bazı simgeler çocuksuya kaçmış. 4.4 kitkat simgeleri yeterince hoş bence. Üstelik telefonun stabil olmadığını düşünenler için söylüyorum; tasarım ve kullanım uyumu, tuşların görevleri uygulama çalıştırıp kapatma gayet stabil bence. Hatta iOS sürümlerinden daha iyidir.

IOS çakması olmuş.

hayır da burada yorum yapan arkadaşlar; sanki bu güncelleme cihazlarınıza gelecekmiş gibi konuşuyorsunuz, komiksiniz! bu sürümü ancak 3-5 yıl sonra alacağınız cihazda görebilirsiniz, ne de olsa android telefon üreticileri durumu biliyor, tek sürümle piyasaya sür sonra güncelleme verme, yeni cihaz sür.... kısır döngünün içine girer; cwm modları, custom rom'ları bekler durursunuz siz andromanyaklar :) iOS'a gelin, senelerce güncelleme alın arkadaş. öğrenemediniz bir şunu ya!

Simgeleri bırak, kernele bak.estetik reform değil sistemsel reformlar gerekmekte..1 gb ramda bile sistem takılıyorsa,2 gb ram kapasiteli cihazların performansı ve yaptıkları, 512 mb ramlı bir wp ve ios ile yapılabiliyorsa sistem servisleri ve kernel için androidin alacağı çok yol var demektir.programcı olmayan,amiral modellerini kullanıpta daha arka planda daha ne çalıştığından habersiz ateşli android kullanıcıları, lütfdn ios ve wp ye saldırmaktan vazgeçsin..syg.

Simgeleri bırak, kernele bak.estetik reform değil sistemsel reformlar gerekmekte..1 gb ramda bile sistem takılıyorsa,2 gb ram kapasiteli cihazların performansı ve yaptıkları, 512 mb ramlı bir wp ve ios ile yapılabiliyorsa sistem servisleri ve kernel için androidin alacağı çok yol var demektir.programcı olmayan,amiral modellerini kullanıpta daha arka planda daha ne çalıştığından habersiz ateşli android kullanıcıları, lütfdn ios ve wp ye saldırmaktan vazgeçsin..syg.

Îse yaramayan dandirik isletim sistemi

Play store ve haritalar güzel olmuş, gerisini beğenmedim.

ios7 çakması

Htc one ve nexus 5 kullanmayan ne bilsin android stabilitesini yazık.

Yahu daha dune kadar ios7 android cakmasi diye gezinenler ,simdi ne olduda android ios cakmasi oldu? Ya siz aptalsiniz yada cok zeki anlayan anladi beni

Şu wp ve ios kullanıcıları nexus kullansında vazgeçsin androide cahilce laf atmayı

Android'e tasarım değil, performans ve güvenlik gerek. Android bir çok konuda wp ve ios'tan önde ancak ciddi performans sorunlarını çözmesi gerek. Aksi takdirde mobil platformun Vista'sı olarak kalır. Bir lumia 1520 ciddi anlamda note 3'ten performans olarak ilerde. Donanımları birbirine yakın olmasına rağmen.

@16 Nis 2014 11:42 nexus 5 ile 1520'yi kıyasla bakalım ;)

herşey bitti simge kaldı telefon daha rehbere girerken girsem mi girmesem mi acaba yeniden mi başlasam yoksa rehberimi durdursam diye düşünürken hala bu google kafası iconlarda :D

@19 Nis 2014 05:24 samsung kullanırsan tabi öle olur , ben nexus 4 kullanıyorum o çok beğendiğiniz wp8 ve ios dan daha hızlı ve stabil

S5 destekler inşallah..

Sen de yorum yaz