Android'e bir yeni özellik daha!

Google'dan geç kalan, ama kısa sürede herkesin zevkle kullanacağı bir özellik daha geliyor!

  • Ertuğrul Süngü
Android'e bir yeni özellik daha!

Günümüz akıllı telefon teknolojisi her ne kadar büyük bir hızla gelişiyor olsa da birçok farklı noktayı atlıyor. Sürekli kendisini yenileyen Android işletim sistemi, kullanıcılarına sağladığı özgürlüğü devamlı olarak ilerletme peşinde ama bazı fikirler, gereğinden çok geç devreye giriyor.

Eğer bir akıllı telefon kullanıyorsanız, kilit ekranı olmazsa olmazınız demektir. Android sahiplerinin büyük bir çoğunluğuysa "secure unlock mode" ile telefonlarını kilitliyor ve çizdikleri kendilerine has şemalarla tuş kilidini açıyor. Fakat bu mod, aynı zamanda telefon ekranından ulaşılabilecek uygulama kısa yollarının büyük çoğunluğunu yok ediyor.

Google'ın Amerika'da aldığı yeni patent sayesinde artık şema çizimli tuş kilitleri hem bolca kısa yola ulaşmamıza imkan tanıyacak, hem de akıllı telefonların kullanılabilirliğini büyük oranda artıracak.

Alınan patente göre, kullanıcıların hazırlayacağı kilit açma şemalarının her birisi, farklı bir uygulamayı açmamıza imkan tanıyacak ve bu sayede şema çizimi ardından telefonumuz istediğimiz uygulamaya geçiş yapacak. Temelde çok basit olan bu sistem hakkındaki en büyük soruysa ne zaman son kullanıcının beğenisine sunulacağı. Zira bilindiği kadarı ile Android 4.3, klasik tuş açma sistemini kullanılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gerçekten güzelmiş .

Her bir uygulamaya ayri model tanitacaz ve sonra bunları hatirlayacagiz. Cok kullanisli olmayacaktir.

aga istiyoruz ama kamera olan kısma zaten şifre girmeden erişilip resim çekilebiliyor ancak galerideki resimler görülemiyor, bize telefon kısmı lazımdur

Her kısa yolu aklımda tutamam. S4 almaktan vazgeçtim

Ipe sapa gelmez işler,görüntülü görüşme öldü kardesim

çok saçma olur hangi birini yapacağımı karıştırırım :D

Cleverman in everywhere!...

Gereksiz. Biz tek şifreyle işimizi halleden bir milletiz. Normal açmak daha uygundur. Teknoloji işi kısaltacağım diye çok hantallaştırıyor bizi.

Tam aradığım şey aslında şimdi aklıma geldi bunu s3ü ilk aldığım zaman pattern lock'u aktif hale getirdiğimde kısayollarımın gittiğini gördüğümde düşünmüştüm. Ama artık üreticiye bağlı değilim cyanogen mod var :D hemen kısa bir google araması yapalım bakalım :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play