Android'i bırak, Tizen'e bak!

Android ile altın çağını yaşayan Samsung, diğer bir işletim sistemi için de kesenin ağzını açtı!

Android'i bırak, Tizen'e bak!

Samsung ve Intel ortaklığında geliştirilen Tizen işletim sistemine uygulama yazmak isteyenlere büyük bir teşvik geldi. Akıllı telefonlarda kendine ait Bada işletim sisteminin geliştirilmesini durdurup tamamen Google'ın Android işletim sistemine odaklanan Samsung, alt seviye telefon modellerinde Intel ile birlikte akıllı telefon - temel (feature) telefon karması Tizen platformunu öne çıkarmak istiyor.

Uygulama geliştiricileri Tizen'e çekmek için kolları sıvayan Samsung, bu maksatla toplam değeri 4 milyon dolara varan bir teşvik ve ödül sistemi hazırlamış durumda. Koreli dev, Tizen için geliştirilen oyun uygulamalarında ilk üçe girenlere 40 bin dolardan başlayıp 200 bin dolara kadar ödül vaadederken, oyun dışı kategorilere 20 bin ila 120 bin dolar tutarında ödül biçmiş.

1 Kasım'dan itibaren geliştirilen uygulamaları kabul etmeye başlayacağını açıklayan Samsung, Tizen platformunu kullanan ilk cihazları yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

android çakması..

Alternatif iyidir. Windows Phone 8 Alternatiflerin gözdesi şu anda.

bada için de para harcadı oldukça ama sonrasında desteği kesip ölüme terketti. tizene de aynısısnı yapmaz ise geleceği var.

bir zamanlarda bada vardı noldu :)

Her telefon şirketin kendine ait bir işletim sistemi olması şart.apple bu işi çok iyi yapıyor eski cihazlara dahil güncelleme imkanı sunuyor.

Samsung Bada işletim sistemi ile daha önce denemişti ve bada'ya geçenleri yarı yolda bıraktı... Böyle bir tecrübeden sonra kim Samsung'a güvenir bilemiyorum...

samsung firma olarak güzel bir laf var sölemek istemiyroum alınmaz byler ayfoncu değilim wave2 telim var bada da hiçbişi yok adamlar whatsapp çıkacak samsugn tutup yardımcı olmayıp birde diyoki chaton kullansınlar bu kadar haysiyetsiz bir firma.daha töbe

bulmuş parayı .......

besle kargayı oysun gözünü birşey yapamaz kendi sonunu hazırlıyor keko..

En fazla Androidi kopyalar.

geliştiriciler, sakın uygulama geliştirmeyin. neden samsung gibi ikiyüzlü bir firmanın ilkiyle herkesi arkadan vurarak durdurduğu ve şimdi ikincisini çıkardığını söylediği işletim sistemi için uygulama yazıp da onun gelişmesine yardımcı olacaksınız? bırakın ne hali varsa görsün. Üç kuruş kar için insanların bir yığın para vererek aldıkları telefonların "tuğla"laşmasına izin veren samsung a bir daha asla ve asla güvenmem. android alacaksam da bu samsung olmayacaktır.

milletin aldığı s3'lerin taksiti bitmeden s4 çıkardılar ya o gün gözümde her sene kasa yenileyen opel gibi oldular...

badanın nesi varmış da 2.bi sisteme gerek duymus:)

Badacılar java alsaydiniz bari

Sen de yorum yaz