Android tablet ile Windows 8 PC bir arada!

Windows 8'li bir PC ile Android'li bir tabletin en mükemmel birleşimini sunan bu cihazla tanışın!

Win 8 ve Android birleşti!

İki işletim sistemi, üç farklı kullanım şekli, tek cihaz. ASUS Transformer AiO dünyada bir ilke imza atarak benzeri görülmemiş bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor.

ASUS, Windows 8 All-in-One PC ile Android tableti bir araya getiren ilk ürünü olan ASUS Transformer AiO'yu İstanbul, Grand Hyatt Hotel'de düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. İlk bakışta sadece bir Windows 8 All-in-One PC olarak gözüken ürünün 18,4 inç boyutundaki ekranı yerinden çıkarak ayrıca bir Android tablet olarak kullanılabiliyor.

Düzenlenen basın toplantısında açılış konuşmasını yapan ASUS Türkiye Masaüstü Bilgisayar Ülke Ürün Müdürü Erkan Genç, ASUS Transformer AiO modelinin masaüstü bilgisayar ve tablet kullanımını daha önce görülmemiş bir şekilde bir araya getirdiğini vurguladı Transformer AiO'ın yeteneklerini detaylı bir şekilde basın mensuplarına aktaran Erkan Genç, tüm dünya ve Türkiye'deki All-in-One pazarı hakkında da bilgiler verdi.

Çift işletim sistemi, tek cihaz!

Çift işletim sistemi, tek cihaz!

Çift işletim sistemi, tek cihaz!

Ekranı çıkartılarak ayrı bir tablet olarak kullanılabilen dünyanın ilk All-in-One PC modeli olan ASUS Transformer AiO üç farklı şekilde kullanılabiliyor. Windows 8 işletim sistemli bir bilgisayar olan ASUS Transformer AiO, yüksek performans için gereken gücü 3. nesil Intel® Core™ işlemciler ve NVIDIA® GT730M grafik kartından alıyor. 18,4 inç boyutunda Full HD IPS ekran ise 178 derece izleme açısı sunarak, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte daha rahat bir kullanım sunuyor. Buna ek olarak, ASUS SonicMaster ses teknolojisi de müzik dinlerken ya da film izlerken etkileyici bir ses deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

ASUS Transformer AiO'nun ekranını gövde kısmından ayırdığınızda ise elinize farklı kullanım amaçları için, iki ayrı işletim sistemi ile kullanabileceğiniz büyük boyutlu bir tablet geçmiş oluyor. Wireless Remote Desktop teknolojisi ile gövde kısmına yüksek hızlı kablosuz bağlantı kuran cihaz, çoklu dokunmatik özelliğine sahip olan ekranı Windows 8 işletim sistemi ile kullanabileceğiniz bir tablet haline getiriyor. Bunun yanı sıra, ASUS Transformer AiO'nun ayrılabilen ekranı kullanıcının isteğine göre, içinde bulunan NVIDIA Tegra 3 dört çekirdekli işlemciyi kullanan bir Android 4.1 tablet şeklinde kullanabilmek de mümkün. İki kullanım şekli arasındaki geçişi tek bir tuşa basarak yapabiliyorsunuz.

Kullanım esnekliği

Kullanım esnekliği

Kullanım esnekliği

ASUS Transformer AiO'yu tablet şeklinde ev içinde kullanmak da gayet kolay. Tableti bir yerden bir yere taşırken rahat bir şekilde taşımanızı kolaylaştıran sapın yanı sıra, arka kısımda bulunan ayak sayesinde de ayrı olarak masanızın üzerine en uygun açıda duracak şekilde koyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra cihazın tablet kısmını çıkardığınızda, gövde kısmına başka bir monitör ya da televizyon bağlayarak kullanmanız da mümkün. Bu şekilde Transformer AiO ile aynı anda iki farklı cihaza sahip olabiliyorsunuz. Bir yanda Android tabletin keyfini sürerken, diğer yanda güçlü bir masaüstü bilgisayarın tüm nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Teknik özellikler;
ASUS Transformer AiO Tablet
• Android 4.1 Jelly Bean
• 18,4 inç, Full HD, çoklu dokunmatik, IPS ekran
• NVIDIA Tegra 3 işlemci
• 32GB kapasite ve microSD kart yuvası
• 294 x 466 x 18mm
• 2,4kg
ASUS Transformer AiO PC Station
• Windows 8 (64-bit)
• 3. Nesil Intel Core i3/i5/i7 işlemci
• NVIDIA GT730M grafik kartı
• 8GB'a kadar DDR3 (1600MHz) RAM
• 2TB'a kadar SATA sabit sürücü

Okuyucu Yorumları