Anonymous'tan IŞİD'e savaş ilanı!

Hacker grubu Anonymous, Fransa'yı kana bulayan IŞİD'e karşı savaş açtı!

  • Zeynel A. Öztürk
Anonymous'tan savaş ilanı!

Hacker topluluğu Anonymous, Cuma günü Paris'te gerçekleştirilen terör saldırılarını üstlenen IŞİD'e karşı savaş açtığını duyurdu.

IŞİD'in infaz ve diğer şiddet içerikli görüntüleri yaymak üzere interneti kullandığı biliniyor. Anonymous ise bir dizi tweet ve bir YouTube videosuyla yaptığı açıklamada, IŞİD'le ilgili web trafiğini izleyerek bilgi çalmak istediğini ve IŞİD'i internetin dışına çıkmaya zorlayacağını söyledi. #OpParis kampanyası amacına ulaşırsa, IŞİD en önemli silahlarından biri olan interneti elinden yitirmiş olacak.

Grup, Pazar günü yayınladığı bir videoda, Fransızca konuşan maskeli bir spiker aracılığıyla şunları söyledi: "Muazzam siber saldırılar bekleyin. Savaş ilan edildi. Hazırlanın."

Anonymous'un saldırıları genellikle belge sızdırma, "dağıtılmış hizmeti engelleme" saldırısı yoluyla web sitelerini çökertme şeklinde ortaya çıkıyor. Grupun daha önceki hedefleri arasında Ku Klux Klan, ABD'de ölen askerlerin cenazesinde protesto yapan Westboro Baptist Kilisesi, Monsanto ve Koch Industries bulunuyor. Anonymous, zaman zaman ülke yönetimlerini de karşısına alabiliyor.

Siber güvenlik sektöründe Anoynmous'un bu girişiminin başarıya ulaşıp ulaşmayacağıyla ilgili yapılan tahminler ise karışık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Video'yu siteye eklemeniz mümkün mü acaba?

Pravo diyorum o zaman

Suriyeli milyonlarca insanın toplam değeri 100 tane Fransız etmiyor anlaşılan.

@17 Kasım 2015 15:01 helal be adamsın süper dedin kardeşim

Mr. Robot dizisi izleyin.

İŞİD öyle çok korkmuştur ki..:) Bunların kurucuları ve akıl hocaları CIA ve Mossad. Anonymous bu durumda ancak kendi reklamını yapmış olur. Belki de durumdan istifadeyle biraz da sempati kazanırım diye düşünüyordur..

Sen de yorum yaz