Apple'a "Doğru düzgün özür dileyin" şoku!

Ve Apple, Samsung'dan bir kez daha özür dilemek zorunda. Ama bu özür, dalga geçer gibi olamayacak!

  • Ertuğrul Süngü
Apple'a "Doğru düzgün özür dileyin" şoku!

Apple, bundan sadece birkaç gün önce, mahkeme kararıyla da olsa, Samsung'dan özür dilemişti. Ancak Apple, internet sitesi üzerinden yayınlanan özür metninde özür dilemekten çok, Samsung'a yüklenmeyi seçmişti.

Kararın verildiği İngiliz mahkemesi ise, özür metninin Apple tarafından bir kez daha yazılması gerektiğine, bundan önce yayınlanan metnin kesinlikle verilen kararı karşılamadığına hükmetti. Samsung'un Galaxy Tab'ının, Apple iPad kopyası olduğunu iddia eden Apple, tamamen haksız bulunmuş ve Samsung'un tasarımını halka olumsuz yönde tanıttığı için özür dilemesi gerektiği kararı verilmişti. 

Mahkemenin kararını yinelemesindeki en büyük etken, özrün çok ufak harflerle, resmi sayfanın ücra bir köşesine atılması oldu. Bunun yanında Apple'ın İngiltere tarafından verilen hükmü ciddiye almamasının yanında, kendi tarafında bulunan Alman ve Amerikan mahkemelerinin kararlarını de dile getirmesi, kararın yenilenmesindeki bir diğer önemli noktayı oluşturdu.

Mahkeme tarafından yayınlanan son bildiriye göreyse Apple, özür metnini en az 11 punto karakterlerle ve çok daha açık bir şekilde dile getirmek zorunda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Apple teknoloji geliştirmekten çok sağa sola dalaşmayı seçiyor. Son zamanlarda çıkardığı hiç bir cihazın elle tutulur bir yeniliği yok. Arge bakımından bitmiş halde. Saçma sapan komik davalarla uğraşıcağına arge yapıp yeni ürünler çıkartsın kozlarını pazarda paylaşsın. Ayrıca samsungun apple' ai hiç bir patenti ihlal ettiğini düşünmüyorum. Kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen diye patent mi olur ya? Ne yapılacaktı yuvarlak telefonlar mı? Ekranı kaydırarak kilit açmaymış vs... O patentleri zaten nasıl bir fanatiklikle verildiği belli. O yüzden apple artık saçmalamayı bırakmalı ve yazılım ve donanım ürünlerini geliştirmeli yoksa galaxy s4 ve androidin ileriki sürümleriyle tamamen tarih olacak..

IPhone gercektende gelmis gecmis en iyi telefon unvanini aliyor, ama Samsung gibi bir dev de yapmis be abi galaxy s ile basladi S3 NOTE 2 harika isler basardilar telefon dunyasinda, artik kabuktan cikiptda gercektende samsungun kaliteli isler yaptigina ikna olmak lazim

nereye kadar...

Ah Apple Ah adam olmazsın sen

@orhanbayram bak sen şu konuşana :))

apple: pardon

bu apple ve samsung telefon ları ne yapar ne iş yapar yaaa şöyle süper böyle teper diyolar soruyorum NE YAPAR?

apple aynı kullanıcılarının özelliklerini taşıyan şımarık ve bir yerleri kalkmış marka. her çıkışın bir inişi vardır.

Apple bıraksın bu saçma davaları, "marka ilizyonu"nu da yenilik falan bişey getirsin. Ne yenilik getirdi kumanda gibi telefon mu , dandik bi haritamı? Samsung NFC gibi bi teknoloji kullanırken Apple Doğru dürüst bluetooth-la alış veriş bile yok sadece iphonedan iphone-a. Apple bişeyler yapmazsa teknoloji nedir bilmeyen sırf elindeki pahalı bir telefon olsun diye kullananlardan başka bir alıcısı kalmayacak.

Apple batsad kurtulsak... teknolojinin gelismesini sabote etmekten baska bi halt yaptigi yok...

epılmı samsunkdan özür dilicekmiş zeki müreden bizi göerecekmiymiş :))

Ahahaha :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play