Apple'a karşı dev ortaklık!

Samsung ve Google, Apple'a karşı yeni bir savaşa mı hazırlanıyor? İşte çok konuşulacak ortaklık!

Apple'a karşı dev ortaklık!

Samsung mobil sorumlusu Shin Jong-kyun ve Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt Seoul'de bir araya geliyor. İkilinin gündem maddesi, büyük ihtimalle patent savaşları, dolayısıyla Apple...

Jong-kyun, Eric Schmidt'le görüşeceğini onaylasa da toplantının ne hakkında olacağına dair detay vermedi. Ancak Amerikalı operatörlerle ilgili olan toplantının önümüzdeki hafta yapılacağını söyleyerek tüm tahminleri bu yöne yoğunlaştırdı.

Hatırlayacağımız üzere, geçtiğimiz ay sonuçlanan Samsung-Apple davasında mahkeme Apple'ı haklı bulmuş, Samsung'un patent ihlali yaptığı gerekçesiyle 1 milyar dolar tazminat ödemesine karar vermişti.

Ancak Samsung öngörülen ceza tutarını ödemeye hazırlanırken, Apple bununla da yetinmeyip uğradığı zararları gerekçe göstererek, Samsung'dan 3 milyar dolar fazladan tazminat talep etmişti.

Tüm bunlar yaşanırken, Google, Android işletim sistemini ilgilendirmediğini öne sürerek sözkonusu patent tartışmalarının dışında kalmaya devam ediyor. Ancak Google her ne kadar aksini iddia etse de devam eden hukuki süreç, er ya da geç kendisini de vuracaktır. Zira Apple tüm mücadelesini Samsung'a yoğunlaştırmış görünse de bu savaşın asıl kaynağı Android. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Google, Android ortağını savunmak durumunda kalabilir.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bu iki işe yaramazın arasına bence absürd mikisoftuda ekleyin, üç kafadar olsunlar o zaman daha şekilli olur ha ha haa :)

@27 Eyl 2012 19:50 İşe yaramaz dediğin Google'ın kimbilir kaç servisini kullanıyosun. Google'dan kaçman imkansız...

İkisinden birisi yenilecek. Ya elma kafaya düşecek ya da Droid elmayı yiyecem. İzlelip görelim bakalım...

adam nexus7 i tanitmaya gidiyor. samsungla da yeni telefon veya tablet hakkinda falan konusacaktir. herseyi de oraya baglamaya basladiniz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir