Apple'dan Samsung'a övgü!

İşin içinde Apple ve Samsung varken gelen açıklamalar hep sert olurdu. Ama bu kez...

Apple'dan Samsung'a övgü!

Apple'ın "daha ucuz" bir iPhone üzerinde çalışmakta olduğu söylentileri bir süredir bilişim dünyasını meşgul ediyor. Henüz firmadan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, eski bir yöneticiden, ucuz iPhone'un aslında hiç fena bir fikir olmadığı yönünde bir açıklama geldi.

Apple'ın eski CEO'su John Sculley, gidere daha çok önem kazanmaya başlayan gelişmekte olan pazarlarda istediği üstünlüğü elde edemeyen Apple'ın aradığı çözümün, daha ucuz bir iPhone modeli olabileceğini belirtti. Bloomberg'e konuşan Sculley, gelişmekte olan ülkelerin, akıllı telefon pazarında giderek önem kazanmaya başladığını, Apple'ın Samsung gibi her telefon kategorisinde ürün veren firmalarla mücadele etmek istiyorsa ucuz iPhone fikri üzerinde çalışmaya başlaması gerektiğini söyledi. Samsung'un "olağandışı iyi bir rakip" olduğunu düşündüğünü belirten Sculley "bir Samsung Galaxy ve iPhone 5 arasındaki fark, görmeye alıştığımızdan daha az" dedi.

Her ne kadar gerçekleri yansıtmasa da hala "Steve Jobs'ı kovan adam" olarak tanınan Sculley'nin öngörüleri Apple yönetiminde nasıl bir yankı bulacak, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sırf Iphone'yi ismi var diye alanlar var şimdi fiyatı düşünce dahada artacak.

@23 Oca 2013 18:58 hayır bence "kazıklanmaya alıştıklarından fiyatı artsın diye gösteri yapacaklar"

Sculley mi? Jobsu kovan ve Apple'ı batırma noktasına getiren herif değil mi o?

bu adamin en iyi yaptigi is Jobs denen kaybeden soytariyi kovmasiymis...

@grezimonk Y arkadaşım sen bir psikoloğa felan gözüksene bende apple hayranı ve fanı değilim ama .jobs gibi adamlar dünyaya pek kolay gelmiyor.

@grezimonk ya teknoloji tarihini bilmiyosun ya da sırf laf olsun diye konuşmuşsun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir