Apple, iPhone 5 pillerini değiştiriyor!

Bir iPhone 5'iniz varsa, Apple'ın yeni başlattığı bu değişim kampanyasına göz atmalısınız!

Apple, iPhone 5 pillerini değiştiriyor!

Apple, bazı iPhone 5'lerin pillerini ücretsiz olarak değiştirmeye başladı. Sorun, firmaya göre pilin normalden daha çabuk tükenmesiyle ilgili.

Apple'ın yaklaşık iki senelik bir telefon için harekete geçmiş olması, durumun ciddi olduğunu gösteriyor. Firma, iPhone 5'inin pili hızla tükenen ve sıkça şarja ihtiyaç duyan kullanıcılar için resmi bir pil değiştirme kampanyası başlatmış bulunuyor. Eylül 2012 ve Ocak 2013 tarihleri arasında satın alınmış olan iPhone 5'lerin bir kısmı, kampanyaya dahiller.

Firma, "çok az sayıda" cihazın ücretsiz değişim kampanyasına dahil olduğunu söylüyor. Bu yüzden pil sorununuz olsa bile, Apple'ın bu sayfasından cihazınızın değişime dahil edilip edilmediğini kontrol etmeniz gerekiyor.

ABD ve Çin'de 22 Ağustos'ta başlayan kampanya, diğer ülkelerde 29 Ağustos'ta başlayacak. Sorunun geçen sene iPhone 5S'te çıkan ve Apple tarafından kabul edilen pil sorunuyla alakası olup olmadığı ise bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Teknolojide 3-4 gün geriden geliyorsunuz. Bir hafta önce duyuruldu bu haber nerdeyse. Ayrıca ana sayfadaki başlıklarınız ile ilgi çekmek yerine tasarımı değiştirip direk haber başlığı ile insanları karşılamalısınız. Yoksa haber tıkla, içeriğe bak, suratını ekşit ve çık modunda oluyoruz.

İşte birkez daha ayfon rezilliği..

işte apple ın kullanıcı ve ürününe verdiği değer. tebrikler ve teşekkürler...

bide ios7 ye mahkum etmese apple bizi

Ben değiştirdim :)

Benim nokia nında pilini deeştirsenizya...abiiileer..

Nokia'nın orijinal bataryaları son derece İyi değişime gerek yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir