Apple, iPhone Kamerası İçin Kılavuz Hazırladı

Apple'ın hazırladığı video ve ipuçları, hemen belli olmayan gizli kamera özelliklerine erişmenizi sağlıyor...

  • Ali Ruhi Öztürk
Apple, iPhone Kamerası İçin Kılavuz Hazırladı

Cep telefonu kamerasıyla kaliteli fotoğraf çekmek bazen zor olabiliyor. Örneğin son derece kaliteli kameralara sahip olan iPhone bile bir fotoğraf kılavuzuna sahip değil. Apple bu eksikliği ortadan kaldırmak için iPhone kullanıcılarına fotoğraf konusunda kılavuz ve ipuçları sağlayan bir yeni web sayfası açtı.

Bu ipuçlarından bazıları şunlar:

  • Altın saatte nasıl fotoğraf çekilir (Güneş batmadan önce hazır olun > Güneşi arkanıza alın > Ekrana dokunarak odaklanın ve pozlamayı ayarlayın > fotoğrafı çekin)
  • Ufuk çizgisi nasıl çekilir (Ayarlardan kılavuz çizgilerini açın (Ayarlar > Fotoğraflar ve Kamera > Kılavuz Açık) > Daha iyi vurgulamalar ve gölgeler için HDR'yi açın > ufuk çizgiler boyunca çerçeveleyin > fotoğrafı çekin)
  • Nasıl gün batımı siluet fotoğrafı çekilir (Özneyi güneş ile aranıza alın > ekrana basılı tutup odağı kilitleyin > ekrana dokunup kaydırarak pozlamayı ayarlayın > fotoğrafı çekin)

Bu ipuçlarından bazıları biraz bariz gibi görünüyor olabilir, ancak hazırlanan 16 videoya bakılırsa iPhone giderek daha karışık hale gelen fotoğraf özellikleri için gerçekten bir kılavuza ihtiyaç duyuyor.

How to shoot a great portrait on iPhone 7 Plus – AppleHow to shoot a great portrait on iPhone 7 Plus – Apple
Use Portrait mode to take an amazing photo of a friend. Explore other photography tips and techniques at
 

How to shoot a close-up on iPhone 7 – AppleHow to shoot a close-up on iPhone 7 – Apple
Life looks different from 10 cm away. See how to capture it beautifully every time. Explore other photography tips and techniques at

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

iphone 7 kullanıyorum note 5 in kamerası daha iyi çekim yapıyor nasıl bir iştir anlamadım verdiğim paralara yazık

Sen de yorum yaz