Apple, iPhone'ları 3 senede bir yenileyebilir

Apple, iPhone 7'den itibaren, yıllardır değiştirmediği düzeni değiştirebilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, iPhone'ları 3 senede bir yenileyebilir

Yeni bir iddiaya göre telefonlarda "daha az yeniliğe razı olma" dönemine girmek üzereyiz. En azından Apple'ın iPhone'da iki yerine üç senede bir önemli yenilikler yapmayı planladığı söyleniyor.

Apple'ın "muhtemelen" gerçekleştireceğine inanılan değişikliğin nedeni, telefon donanımlarında yapılabilecek yeniliklerin, en azından yepyeni bir teknoloji çıkana kadar, kısıtlı olması. İşlemcilerin giderek hızlandığı, yazılımların iyileştiği doğru, ancak bunlardan her sene elde edilen fayda, giderek azalıyor. Nikkei'nin iddiasına göre bu sene çıkacak olan iPhone'un görünüşü iPhone 6'ya "çok benzeyecek" ve kamera kalitesi, su geçirmezlik, daha iyi pil gibi birkaç alanda küçük geliştirmeler yapacak. Son iddia, kulaklık girişinin kaldırılacağını söylüyor.

2017 için hazırlanan iPhone ise organik LED ekran gibi daha büyük yenilikler içerecek. Arka aydınlatmaya ihtiyaç duymayan OLED ekranlar, daha canlı ve derin renkler oluşturabiliyor, aynı zamanda pil tüketimini azaltabiliyorlar. Nikkei'ye göre Apple, 2016'da 2015'dekinden fazla iPhone satmayı ummuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Oh valla hayat firmalara güzel.Sen git aynı yemeğe 2-3 süs katıp fahiş fiyata tekrar önümüze koy, biz de alalım!Eğer yenilik yapma niyetiniz yoksa yenilik yapana kadar telefon çıkarmayın kardeşim.Zaten bunları alan insanlarda da akıl arıyorum ben.

@02 Haziran 2016 13:12 apple zaten 3 yılda bir telefon değiştirmeyi uygun görüyo. apple bile böyle görüyoken 5 yılda bir değiştirirsin olur biter. sanane kaç yılda bir hangi fiyattan telefon çıkardığından.

İphone devri kapanmıştır.Bu telefonu şu an alanlar sırf marka tutkusunu dolayı alıyor.

@02 Haziran 2016 13:33 bencede aynen öyle.

umsun dursun nokia gibi iki özelilk koy sat ne anladım o işten...

Biraz akıl fikir idrak versin yaratan O zaman bi gelişme ancak olur Almayın o zaman

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost