Apple kullanıcılarını kıskandıran 10 uygulama

iPhone kullanıcıları, iOS'ta olmayan, Android'de olan bu uygulamaları çok arıyorlar!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple kullanıcılarını kıskandıran 10 özellik!

iOS kullanıcıları, iPhone ve iPad'lerini sorunsuzca, kolayca kullanmanın, güncellemeleri anında almanın keyfini çıkarıyorlar. Ancak bunun için bazı şeylerden de ödün veriyorlar. İşte iPhone'un Android'den alması, hatta "çalması" gereken 10 önemli uygulama.

1. Swype

Apple'ın ekran klavyesini sevmiyorsanız, onu değiştirme imkanınız yok. Bunun anlamı, Swype'nin harika özelliklerinden faydalanamayacağınız. Swype'ı kullanmayı öğrendikten sonra daha önce hiç olmadığı kadar hızlı yazı yazmaya başlayabilirsiniz.

2. Tasker

Tasker, başta biraz karışık gelse de inanılmaz işler yapabiliyor. Uygulama sayesinde IFTTP web hizmetine benzer, "eğer böyleyse, şöyle yap" mantığında görevler oluşturabiliyorsunuz. Kulaklıklarınızı bağladığınızda otomatik olarak müziğin başlaması gibi.

Bitcoin, NFC ve diğerleri

3. Bitcoin

Apple, geçtiğimiz günlerde Blockchain gibi Bitcoin uygulamalarını mağazadan çıkararak birçok Bitcoin kullanıcısını üzmüştü. Apple'ın zararlı, kopya ve çok kötü uygulamaları engellemesi iyi olsa da, bazen faydalı uygulamaları da engellemesi bir zafiyet olarak öne çıkıyor.

4. NFC

Apple, NFC yerine kendi alternatiflerini kullanıyor, dolayısıyla iOS'ta NFC destekli uygulamaların ortaya çıkma ihtimali oldukça düşük. Dolayısıyla Apple kullanıcıları, NFC etiketleri sayesinde örneğin arabalarına bindiklerinde otomatik olarak otomobil moduna geçme gibi eğlenceli işlevleri kaçırıyorlar.

5. Locale uygulaması

Locale, Apple'ın konum tabanlı önerilerinin çok daha önüne geçebiliyor. Uygulama, piliniz azaldığında pil harcayan işlevleri kapatabiliyor veya bir şarj cihazı bulmanızı size hatırlatabiliyor. Bulunduğunuz konuma göre duvar kağıdınızı ve görüntü ayarlarını değiştirebiliyor.

Go Launcher EX, Cover ve fazlası

6. Go Launcher EX

Android kullanıcıları, cihazlarının nasıl görüneceğini kendileri belirleyebiliyorlar. Android'i kişiselleştirmeye yönelik birçok uygulama var. Go Launcher EX, bunlardan sadece bir tanesi.

7. Cover

Kilit ekranı, iOS kullanıcılarının kişiselleştirmek istediği yerler arasında. Android'de ise Apple kullanıcılarını kıskandıracak her tür olanak mevcut. Bunun için en ilginç uygulamalardan bir tanesi olan Cover, hangi konumlarda hangi uygulamaları kullandığınızı öğreniyor ve kilit ekranınızı buna göre kişiselleştiriyor.

8. Flash

Flash ölmekte olan bir web standardı olabilir, ancak hala onu kullanan web siteleri var.

9. Timely

Müthiş bir alarmlı saat olan Timely, alarmı kapatmanızı zorlaştıracak numaralar, alarmlarınızı cihazlarınız arasında tutarlı hale getirecek bulut eşitleme gibi işlevlere sahip.

10. App Lock

Play Store'daki incelemelere göre bazı cihazlarda sorunlu da olsa App Lock'un arkasındaki fikir, harika. Uygulama, tüm telefonunuzu kilitlemek yerine, seçtiğiniz uygulamaları parolayla veya çizebileceğiniz bir şekille korumanıza izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Appstore gibi zengin ötesi bir mağazada bunların birini bile aramıyorum desem inanır mısınız hatta bazılarını ilk defa duyuyorum :)

@19 Şub 2014 00:04 Iste yumurtadan daha cikamadigin icin bunun gibi 100 lerce daha uygulama var siz appleciklarin bilemedigi, fakat bilmemek degil ogrenmemek ayip. Mesela otobuste giderken evinizdeki NAS diskten film izleyebilmek sizin icin atesin icadi gibi birsey olsa gerek, oysa Android kullanicilari icin bunlar siradan isler.

e zaten bilinçli ve özelleştirme isteyenlere yönelik bir içerik var burda.kendine dayatılanı kullanmak zorunda olanlar zaten bakmasın mevzuya.o kadar para ver kilit ekrarnını bile değiştireme alla alla,adamlar satmıyo kiraya veriyo sanki ))

@19 Şub 2014 00:04 sallamak bedava demişler. paranz bolsa app store yokds android

@19 Şub 2014 03:03 canım otobüste giderken film seyretmek evet ben de diyorum eksiğimiz neydi...aa otobüs yolculuğu yapmak..otobüse binersem söz android alacağım

Puffin browser varken flash pekte gerekli değil ios için.

10 u da olmazsa olur yazılımlar..Yeni bir Apple kötüleme haberi sadece..

iphone kullanan birinin bunlari ariyacagini sanmiyorum.Bende dahil simdi sizden ogrendim hicde ilgilimi cekmedi.Android basit ve hatalari cok olan isletim sistemi.Siz devam edin kendinizi kandirmaya :)

@19 Şub 2014 03:55 Nexus 5 kullanıyorum bir hataya da rastlamadım şu ana kadar bir iPhone kadar stabil şu anda.

gereksiz hepsi

hepsi gereksiz ama aadece 1 tanesi hariç o da 10 numaradaki app lock. işte bu gerçekten gerekli

fakirlerin neleri varmis boyle de haberimiz yokmus :P

@19 Şub 2014 06:08 "ayranı yok içmeye.... diye başlayan halk deyişini aklıma getirdin. Ayfon'a bir ton parar veren senin maaşın asgari ücretin az üzeridir eminim.

Swype hariç diğerlerini hiç aramadım hatta adlarını ilk kez duyuyorum

Go louncher, bitcoin, Tasker, Flash dışında hepsi var. Ayrıca bunlara da ihtiyaç yok. Biz zaten iOS arayüzünü seviyoruz

sizin duymamış olmanız ihtiyaç olmadığını göstermez. Cihaz kişiselleştirmeleri ve güvenlik sebebiyle engellenen uygulamalar çok aranıyor. Şahsen ipad'den vazgeçmesem de torrent uygulamalarını arıyorum daima.

Şoförün pilota arabanın olmazsa olmazlarını sayması gibi olmuş . Oğlum adam pilot napsın senin şahin marka arabanın özelliklerini

jailbreak ile hepsi ve daha fazlası zaten geliyor.. bi swype ın türkçesi yok..

Bir S4 kullanıcısıyım ancak ios da kullanmış biri olarak bunlar jb yapılmamış ios için geçerli olan şeyler. JB yaptıktan sonra birebir olmasada benzer işlevler sunan programlar bulmak zor değil. Tabi donanım bazlı NFC programları gibiler hariç. Ancak herzaman söylediğim gibi ios olsun android olsun unix taban kullandığı için temelleri aynı. Aslında ikiside başarılı sistemler. Android de root, ios da JB. Boşuna marka yandaşı olmaya gerek yok.

applock hariç diğer uygulamalar ios'ta olmasa da olur.

Bide ios da olup asla android de olmayacak 1. Sınıf yazılımlar var ipad Tabletler digital ses konsolu kontrol edebiliyorsunuz

@19 Şub 2014 12:59 atma iSheep s-voice var siriden daha iyi çalışıyor...

Chip tarafsiz haberleri ne zMan yapican merakla bekliyoruz. Birde sirf ios icin yapilan ve tamamiyle ios cihazlarin cozunurluklerine ozel olarak yapilan tonla oyun ve uygulamadan bahsedin ama yapmazsiniz tabiki siz size para verenin haberini yaparsiniz parasini vereyimde benide soyle guzel bi övün

ilahi yani çip :) bu habere kim inanır? kadir inanır tabi ki....

En önemlisi tasker, işlem yöneticisi zaten.

Hem iOS Hem de Android OS'e sahip 2 adet cihazım var. Mobil uygulama geliştiricisiyim ve Tarafsız olarak Söylüyorum: Android ile yapabildiğim şeylerin en az yarısını iOS ile yapamıyorum. Ancak iOS daha az karmaşaya sahip olduğundan ve sadece belli bir donanıma üretildiğinden çok daha stabil ve az RAM & düşük işlemci ile daha performanslı çalışabiliyor.

Hem iOS Hem de Android OS'e sahip 2 adet cihazım var. Mobil uygulama geliştiricisiyim ve Tarafsız olarak Söylüyorum: Android ile yapabildiğim şeylerin en az yarısını iOS ile yapamıyorum. Ancak iOS daha az karmaşaya sahip olduğundan ve sadece belli bir donanıma üretildiğinden çok daha stabil ve az RAM & düşük işlemci ile daha performanslı çalışabiliyor.

Touchpal tuş takımı hem ücretsiz hem de süper kaliteli, bulut desteği bile var.

Sen de yorum yaz