Apple zamanında "anten" teklifini reddetmiş!

Apple yıllar önce gelen bu teklifi reddetmeseydi, bugün geldiği noktadan çok daha ileride olabilirdi

Apple, Qualcomm'un "anten" teklifini reddetmiş
Qualcomm'un istediğini yerine getirmedi

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm CEO'su Paul Jacobs ile yapılan bir röportaj, işlemci devinin bir 90'lı yıllarda Apple'a Newton PDA'ya bir anten ekleme için teklifte bulunduğunu ortaya çıkardı.

Charlie Rose'a konuşan Jacobs, Apple'ı Newton PDA'ya onu telefona dönüştürecek bir anten eklemeye ikna etmeye çalıştığını söyledi. Ancak Rose'a göre Apple, cihazda anteni sıkıştıracak bir yer olmadığını söyledi. Bunun üzerine Jacobs, fikri çok beğenen Palm'a yöneldi. Anlaşmadan kendisine bir fayda sağlayamayan Palm ise teknolojiyi kimselerin pek duymadığı "Qualcomm PDQ"ya (aşağıda) dönüştürdü. Yine de, bu cihazı akıllı ceplerin atası olarak kabul etmek mümkün.

Qualcomm'un istediğini yerine getirmedi

Apple'ın ceplerdeki üstünlüğünü düşündüğümüzde Qualcomm'u reddetmiş olması, belki de onun için çok da büyük bir kayba yol açmadı.

 

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

steve jobs işini bilen bi adamdı , gerçekten tim cook bu işin erbabı değil

epil batsa kili kipirdamaz, sadece havai fisek satan yer ararim.

@11 Oca 2013 14:39 epil ne demek kardeşim çok merak ettim :D D: D: D:D apple diyebilirdin.

Apple ceplerde üstün filan değil andavallı Apple fanboylarının rüyasında üstün olabilir... Apple fanboyluğunda yeni bir evreye ulaştınız...

sevgili Apple bir kez daha teknoloji zekasını ortaya koyup geleceği ön görerek böyle kötü ve saçma bir anten anlaşmasına imza atmamış. antenli bir iphone düşünemiyorum bile....

@11 Oca 2013 15:44 Senin bu haberden yaptığın çıkarım antenli bir iPhone'sa ben bu dünyada niye yaşadığımı sorgulamalıyım.

@11 Oca 2013 15:44 fena güldürdün beni ya antenli iphone dedi adam yaa

Apple için herşey tasarım estetik.. 80 derece işlemci sıcaklığı ile çalışan (evet 3d oyunlarda kesinle 80 derece ve ömrünü hızla tüketiyor) macim aslında herşeyin tasarım olmadığını yana yana haykırıyor :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir