Atari'nin muhteşem dönüşü!

80'lerin unutulmaz oyun canavarı Atari 2600, şimdi en canavar PC'ye bile taş çıkartıyor!

Atari'nin muhteşem dönüşü!

Eğer 80'li yıllarda çocuk olanlardansanız, Atari 2600 denilince aklınıza bambaşka bir dünya geliyor demektir.

Bir dönem çok fazla satılan Atari 2600, aynı zamanda da günümüzdeki konsolların en çok bilinen atası konumunda. Yıllar evvel üretimi duran cihaz, şimdi Hard Drives Nortwest isimli bir firma tarafından yeniden canlandırılıyor. Tamamen toplama bir bilgisayar olarak karşımıza çıkan ürünün en büyük özelliği, o bilindik Atari 2600 kasasına sahip olması.

Atari görünümüne sahip olan PC, Intel Core i7 3.4 GHz işlemciye ve depolama için bir SSD'ye sahip. İlk yapılan tasarımlarda karşılaşılan ısınma sorununun ardından, son tasarımda, eskiden kartuşlarımızı soktuğumuz bölge de fana dönüştürülmüş. Ethernet, dual USB 3.0, dual USB 2.0, dual ESATA, D-sub, dual DVI, DisplayPort connector, HDMI output ve analog audio gibi envai çeşit çıkış cihazın üzerinde bulunuyor.

Genel özelliklerinin biraz daha detayına girersek, karşımıza 8GB RAM ve 120GB'lık sabit disk alanı çıktığı gibi, Radeaon HD6570 gibi orta seviye bir ekran kartının da cihaza yerleştirişmiş olduğunu görüyoruz. Tüm bu yeni özelliklerinin yanında, ürünün orijinal modelinde bulunan tuşların direk olarak bilgisayar üzerinde açma, kapama tuşları olarak çalışması da eskiye güzel bir gönderme olmuş.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ekran kartı modelinde bence hata var.. o amd radeon 7900 falandır.. dediğiniz kartla oyun oynamak, en azından hakkıyla oynamak imkansız gibi..

Atariye bak lan :D full hd maryo oynarız artık hahahahahhaa

HD6570 gibi ekran kartına i7 gereksiz olmuş , i3 + HD7750 daha iyi olurdu hem de daha uygun fiyatlı olurdu.Sonuçta oyun odaklı olduğu için i3 yeterli olur düşüncesindeyim.

Öncelikle merhaba eski oyunların değişik şekillerde karşımıza çıkması güzel bir şey insan hevesleniyor. Bende atari oynardım zamanında çok güzel gelirdi bana tetris tank gibi oyunlar oynardım. Saygılarımla,

En canavar PC lere bu yazılan donanımla nasıl taş çıkaracak merak ettim açıkçası. Commodore 64 ve Atari çocukluğumu verdiğim cihazlardı, Amiga 500 e terfi edip PC ile devam eden maceram nihayet Macbook Pro Retina ile son buldu :) Nostalji her zaman iyidir...

bu pc hiçbir pcye taş çıkaramaz o sistemle kimi kandırıyor bunlar

Windows 8 yüklü ıe 10 var resme dikkatli bakın!

ne kadar cahil adamlarsınız o i7 işlemcinin maliyeti 20 dolar bili değildir hele ekran kartı ondan biraz daha masraflı üretilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir