Audi, CES 2014'te "sanal kokpiti" tanıttı!

Teknolojinin dev oyuncakları otomobiller, CES 2014'te şov yapıyor! İşte Audi'nin yeni harikası...

  • Ercan Uğurlu
Audi, CES 2014'te "sanal kokpiti" tanıttı!

Teknolojinin dev oyuncakları da CES 2014'te yerini aldı. Otomobil markalarının güçlü isimlerinden Audi, TT spor arabasının yeni neslini ünlü fuarda gözler önüne serdi. Ancak bu defa yepyeni bir teknoloji ile...

Audi, CES 2014'te tanıttığı TT spor arabasının yeni neslinde, yeni teknolojisini de tanıttı. Alman otomobil üreticisi Audi, yeni nesilde otomobilin iç paneline daha fazla önem gösteriyor. Daha önce Tesla Model S'te gördüğümüz gibi yeni bir sürücü kokpit ekranına terfi edilen yeni TT'de, kokpitte yer alan kontrol ekranı tamamen değişmiş. Yerine 12.3 inç genişliğinde bir ekran yerleştirilen araçta, bu "sanal kokpit" sayesinde tüm temel bilgiler ve kontrol mekanizmaları sürücünün önüne getirilmiş.

"Classic" ve "Infotainment" gibi farklı modlara sahip olacak olan bu sanal kokpit; hız, tekerleklerin durumu, yakıt seviyesi gibi temel araç bilgilerini Classic modla sunacakken, araç içi eğlence, navigasyon ve ileri sürüş teknikleriyle ilgili bilgileri ise Infotainment moduyla sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

audi ya varmı ötesi....

çok ilginç birşey değil ki bu alt tarafı arabaya renkli ekran yerleştirilmiş ve nimetlerinden faydalanılıyor önceden ibrelerle gösterdiği şeyleri şimdi dijital renkli ekranda gösteriyor yenilik olabilir ama teknoloji olarak "çok ileride aman aman müthiş" diyemem.

Android çok güçlü(geliştirilebilirlik - maliyet) bir sistem, bunun gibi sistemlerin başında önemli noktada. Fakat Samsung'un yüzünden insanlar androide kötü gözle bakar oldu. Her telefonu kastırması, saçma hatalar vermesi, bunlar samsung'un kendi evlerinde androidi mahvedip vermesinden dolayı, saf androidin tazeliğini merak eden arkadaşlarım Nexus 4-5 1 gun kullandıklarında aslında ne olduğunu göreceklerinden eminim. buraya neden yazdım bilmiyorum :D paylaşmak istedim

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play