Avrupalı girişimcilere 100 milyon dolar!

Google, Avrupa'daki genç teknoloji şirketlerini desteklemek için bu kadar kaynak ayırdı!

Google, Avrupalılara 100 milyon dolar dağıtacak

Google, Avrupa'daki teknoloji şirketleri arasında umut vadeden projeler üretenleri toplam 100 milyon dolarlık bir fonla destekleme kararı aldı. ABD'de büyük bir rekabetin yaşandığı start-up şirketleri arasında kapital şirketlerinden fon almak çok kolay ve aynı zamanda kapital/yatırım şirketleri de bu şirketlerin ürün ve hizmetlerinin değer kazanması sayesinde önemli gelirler elde ediyorlar. Ancak aynı siste Avrupa için geçerli değil ve Avrupalı startup'lar finansal kaynak bulmak konusunda daha fazla zorlanıyorlar.

Google'ın yatırım şirketinin yöneticisi Bill Maris, Avrupa'da çok önemli işler yapan genç firmaların olduğunu ve bunların fikirlerinin desteklenmesinin önemli olduğunun altını çizerek, SoundCloud, Spotify veya Supercell gibi servislerin Avrupa'dan çıktığını hatırlattı. Şu anda milyarlarca dolar değere sahip bu servisler gibi, Avrupa'da hala keşfedilmeyi bekleyen önemli şirketler olduğunu düşünen Google, 100 milyon dolarlık bir fon ayırarak bu şirketleri destekleyecek.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Google, sevmeyeceği kimseye semer vermez. Kendi kapasitesinin yetmediği durumlar için ve taze ve parlak zihinleri avlamak için yem olarak 100 milyon kullanıcak.

@13 Tem 2014 21:00 işsizsin galiba....

Yılanın başını küçükken ezmek lazım demiş google

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir