BAFTA: Oyun Oscarları sahiplerini buldu!

Son 12 ayın en iyi oyunlarına verilen "Oyun Oscarları", dev ödül töreninde sahiplerini buldu!

  • Cem Şancı
BAFTA: Oyun Oscarları sahiplerini buldu!

Video oyunlarının eğlence dünyasındaki yeri giderek sağlamlaşıyor ve oyunlar her geçen gün biraz daha kabul görüyor. İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi'nin (BAFTA), en iyi video oyunlarını seçmesi, bunun güzel bir kanıtı. İngiltere'nin Oscar Ödülleri olan BAFTA ödüllerinde, geride kalan 12 ay içerisinde yayınlanmış olan video oyunlarına ödüller dağıtıldı.

Video oyunlarına ödül vermek için sahneye gelen sunucu, Metal Gear Solid oyununa göndermek yaparak, bir karton kutu içinde yürüyerek sahneye geldi. Eğlence dünyasında oyunların artık göz ardı edilemeyeceğini belgeleyen gecede, Last of Us ve Tearaway oyunları büyük ödülleri aldılar.

Brothers: A Tale of Two Sons oyunu en iyi girişim ödülünü alırken Forza Motorsport 5 de En iyi Strateji ve Simülasyon Oyunu ödülüne layık görüldü. Grand Theft Auto 5 ise En İyi Multiplayer, En İyi Oyun Tasarımı ve En İyi İngiliz Oyunu ödüllerini aldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

haberlerinizde haberim altında sonraki/ önceki haber tuşları koyarsaniz büyük kolaylık sağlar çünkü çoğu okuyucu gunde bir kere aksamlari giriyor ve her seferinde anasayfaya gelip ordan sonraki habere gecmek zor oluyor

@17 Mar 2014 19:54 Anasayfadan tek tek sekme açıyorum ben daha kolay geliyor. Sadece beğendiğim haberleri sekme olarak açıyorum sonra tek tek ctrl+tab ile geziyorum.

tüm zamanların en iyisi TLOU....

Gta ergen oyunu diyen beyin sizler var ya iyi okusunlar hard oyuncuyum diye geçinen sahte gamer bozuntulari.

Sen de yorum yaz

Turhost