Baidu, kendi antivirüs yazılımını tanıttı!

Bir bedava antivirüs daha geliyor... Ama kimden geldiğini öğrenince çok şaşıracaksınız!

Baidu, kendi antivirüs yazılımını ortaya çıkardı!

Çin'in ve dünyanın en büyük arama motorlarından Baidu, gizlice geliştirdiği İngilizce antivirüs yazılımını tüm ihtişamıyla ortaya çıkardı. Bunula birlikte yeni Baidu Antivirus 2013, aslında geçen sene Tayland'da tanıtılan "Baidu PC Faster" yazılımının aynısı.

Diğer antivirüsler gibi virüs imzası tabanlı Baidu Antivirus 2013, bulut tabanlı koruma ve PC'nizin performansını optimize etme gibi özellikler de sunuyor. Alman antivirüs firması Avira'da kullanılan tescilli bir antivirüs motorunu kullanan Baidu Antivirus 2013 hakkında henüz çok fazla bilgi yok. Baidu'nun iddiasına göre "hep ücretsiz" olacak olan yazılım, sisteminizde sadece 11MB, belleğinizde ise sadece 10MB yer kaplıyor.

Baidu'nun Çince'den önce İngilizce bir antivirüs çözümü geliştirmesinin nedeni, yazılımın işlevlerini test etmek istemesi olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

işin içinde çinliler var. kullanmadan önce iki kez düşünün. 10 mb lık yazılımdan hayır gelir mi ki

@nurettingngr96 Bizim milletimize özgü ve yanlış bir düşünce biçimi. "En pahalı en iyidir" , "Boyutu yüksek programlar ve oyunlar daha kalitelidir daha iyidir" gibi :)

@07 Mar 2013 23:46 ne yani sen şimdi bu antivirüsün eset yada kaspersky yada avira kadar iyi olduğunu mu söylüyorsun??ya da avg... pahalı yada boyutu yüksek olanlar kesinlikle iyidir diye bişey yok ama 10 mblık antivirüs programının da pc koruyabileceğini sanmıyorum...

Kobay olmaya gerek yok :)

Bedava antivirüs virüsü türkü söyleye söyleye arar

@enones bir kur bakalım da nasıl buluyor gör. paralı antivirüslere beş basar.

bir çok a v programı kullanıcıları hakkında bilgi sızdırmakradır. İster pc olsun ister telefon. Buda farklı degildir bide cinliler tarafndan yapılmıs iki defa dısnun angry birds gibi bir facia.aslında akıllı telefon kullnmak su zamnda pek akıl işi degil. Ses görüntü kaydı özel foto ve hespları kaydetme ... Tehlikeli gunler yaklaşıyorrr ;)))

ben bazı arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum. ne yani bir antivirüsün koruma kapasitesini diskte kapladığı yerle mi ölçeceğiz. siz programın boyutuna bakana kadar yazılımı bilgisayarınıza bir kurup deneyin ondan sonra yorum yazın arkadaşlar. bence daha iyi olur.

ya biri bana antivirüs programının boyutunun bu programa nasıl bir kalite sağladığını izah etsin. Türk milletinde o kadar saçma sapan düşünceler var ki? programı kurup denemek yerine boyutuna bakarak pc yi koruyup korumayacağına karar veriliyor.

icinde avira tababnlı güvenligi bulut güvenligi ve kendi güvenligi bir arada calısıyor ve bence gayet güzel calısıyor kasmıyor tek eksigi türkçe olması türkçesi cıkarsa diger bedavaları unutun

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir