Bedava Windows 10 şansı bitmedi!

Tartışmalı bir yol da olsa, ücretsiz geçiş süresi biten Windows 10'a ücretsiz geçmenin hala bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'a bedava geçmenin hala bir yolu var!

Windows 10'a ücretsiz geçiş süresi geçen hafta bitti; ancak halen Windows 7 ve 8.1 kullananlar ve "yardımcı teknolojilere" ihtiyaç duyanlar için halen ücretsiz bir geçiş yolu var.

Bu işlevler, görme ve duyma sorunu yaşayanlara ekrandaki yazıları büyütmeye yönelik araçlar ve yazıları yüksek sesle okumaya yarayan Narrator gibi araçlar sunuyor. Ancak Register'ın iddiasına göre bu yolla yükseltmeye çalıştığınızda, görme veya duyma sorunu yaşayıp yaşamadığınız kontrol edilmiyor. Yani teorik olarak Windows 10 yükseltme süresini aşmanıza rağmen Windows 10'a yükseltebiliyorsunuz.

Bununla birlikte bu tür yardımcı araçları kullananlar için sunulan bir süreçten sıradan bir kullanıcı olarak faydalanmanın ne kadar doğru olacağı tartışmaya açık. Bu fırsatın ne kadar süreceğini merak ediyorsanız, sonsuza kadar sürmeyeceğini söyleyelim. Microsoft, yardımcı teknolojileri kullananlar için henüz bir bitiş tarihi açıklamadığını, ancak "teklif sonuna yaklaştığında" bir duyuru yapacağını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ben tam win 10 ilk çıktığında biliyodum böyle bi şeyin olacağını.Çünkü mantıklı düşünülürse ilk yıldan sonra paralı olması adaletsizlik olurdu.Böyle yapmalarının nedeni milleti teşvik ederek hızlıca win 10u yükletmekti.Yanlış yaptılar.

zaten kraker i vardı ki :))

son gün yüzde 96 ya kadar yükleme yapıp saat 00:00 den sonra yükleme işlemi duran kişilerde vicdan yapıp bu seçeneği kullanmayıp yükleme yapmasınlar mı. microsoft en azından yükleme işlemi devam eden kişiler için yükleme tamamlanana kadar işlemi sonlandırmamalıydı her şeyde güven vermeyen şirket

Tek fark windows'unuz orjinal olması lazım. Yoksa yine olmuyor.

Ücretsiz geçiş yolunu yazmamışsınız

" bu yolla yükseltmeye çalıştığınızda" yazan yer tıklayınca yükseltme yapabilirsiniz.

İyi günler benim bilgisayarım win 8 single language idi. Bende Win 10 un çok geliştiğini ve yardımcı teknolojiler adlı güncelleme ile daha win 10 güncellendiğini duydum. Beki byardımcı teknolojiler ile normal win 10 aynımı arasında bir fark var mı ?

MS sitesinde bununla ilgili ''Upgrade now'' butonu çalışmıyor. Buton canlı, fakat üzerine tıklayınca bir hareket yok...Sonuç; W10 a geçmek makalede yazıldığı gibi olmuyor.

ben bilgisayari 2. el aldım. aldıgımda w10 yüklüydü. simdi ise süresi bitecek ürün anahtarını etkinleştirin diye uyarı geliyor. ürün anahtarını giriyom bu seferde 0x8007232B hatası geliyo karsıma

ürün anahtarı istiyormu

" bu yolla yükseltmeye çalıştığınızda" yazan yere tıklayınca yükseltme yapabilirsiniz.

Sen de yorum yaz