Benchmark uygulamalarını çalıştıranlara engel

Eğer son dönemde hız testi yaptıysanız siz de engellenmiş olabilirsiniz!

  • Ercan Uğurlu
Benchmark uygulamalarını çalıştıranlara engel

Özellikle "hardcore" PC kullanıcıları tarafından kullanılan sistem test yazılımları arasında gelen Futuremark's 3DMark ve PCMark gibi yazılımlardan gelen verileri değerlendiren, dünya çapında tanınan bir hız aşırtma derecelendirme organizasyonu olan HWBOT, son dönemde "benchmark" yapan Windows kullanıcılarını "ban"ladı!

Windows kullanıcılarını ilgilendiren bir sorunu açığa çıkartan HWBOT, bu sorun nedeniyle son dönemde Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarlar üzerinden yapılan "benchmark" sonuçlarını doğrulamayarak geri çevirdi. Bunun sebebi ise Windows 8'li PC'lerin gerçek zamanlı saatinde sorun oluşu. Süre üzerinden yapılan işlemin değerini ölçümleyen benchmark yazılımları, eğer bu değerde sorun varsa yanlış hesaplama yapabiliyor. HWBOT tarafından Windows 8'li kullanıcıların bir daha banlanmaması için kullandıkları sistem test yazılımlarının, Windows 8 işletim sistemindeki saatle senkronize çalıştıklarından emin olmaları gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Sorun Windows 8'deki bir hatadan kaynaklanıyor. Bir saatte 216 saniye yani 3,5 dakika kadar geri kalmakta.

@23 Ağu 2013 14:44 Ben böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Programlarımda kullandığım timer lar gayet iyi çalışıyor bende.

Sen de yorum yaz