Bing'in gözden kaçan harika işlevleri

Bing'in, Google kadar iyi yaptığı, hatta daha iyi yaptığı işlerden haberiniz var mı?

Bing'de gözden kaçanlar!

Google arama konusunda şüphesiz günümüzün vazgeçilmez hizmetlerinden. Peki Microsoft'un senelerdir Google'a yetiştirmeye çalıştığı Bing'e son zamanlarda hiç göz attınız mı? Bu yazımızı okuduktan sonra belki Google'ı tamamen bırakmayacaksınız, ancak Bing'e tekrar şans vermek isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Bing Twitter haritaları

Bing'in bir harita hizmeti sunduğunu muhtemelen biliyorsunuz, peki ya herkese açık tweet'lerin gönderildiği konumları da gösterebildiğini biliyor muydunuz? Tweet'lerin içerisindeki konum bilgisinden yararlanan işlev sayesinde kendi tweet'lerinizi bile harita üzerinde görebilirsiniz.

Bing Travel ile uçuş ve otelleri görüntüleyin

Bing'in seyahat seyfası ile sadece seyahat bilgilerinizi girerek bilet ücretleri, otel seçenekleri gibi birçok faydalı bilgiyi aynı anda elde edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Arayüz ve bütünleşme

Arayüz ve bütünleşme

Arayüz ve bütünleşme

Bu belki bir sır değil, ancak Bing videoları, görselleri, haritaları ve fazlasını bir araya getiren harika bir arayüze sahip.

Haritalar: Bing haritalarının Twitter entegrasyonu bir yana, hizmetin kendisi de son derece iyi. Facebook'un Bing haritalarını kullanması da bunun bir göstergesi olsa gerek.

Videolar: Bing'in video aramasının en önemli özelliği, bulduğunuz videoları siteyi terk etmeden, Bing içerisinden seyredebilmeniz. Videoyu tabi ki bulunduğu site üzerinde izlemeniz de mümkün (bağlantıya tıklamadan önce CTRL tuşunu basılı tutarak).

Görseller: Görsel araması yaparken size sunulan birkaç seçenek, işinizi kolaylaştırırken arama sonuçları sayfası oldukça temiz ve içerisinde gezinti yapmak son derece basit. Aramanızın altında gösterilen arama önerileri ise size ilgili olabileceğiniz diğer konuları gösteriyor.

Eğlence: Bing'de eğlence içeriğine yönelik birkaç işlev bulunuyor. Örneğin filmler bölümü altında popüler filmleri ve onlar hakkındaki çeşitli bilgileri görebiliyorsunuz. Müzik sayfası ise sanatçıların albümlerini, şarkılarını ve şarkı sözlerini gösteriyor.

Facebook için haberler: Bing haberlerini Facebook ile bütünleştirmenizi sağlayan My Bing News, hangi haberleri göreceğinizi seçmenize izin veriyor. Uygulamanın duvarınıza yazdığı haberleri arkadaşlarınızın görmesini istemiyorsanız, onu yüklerken doğru ayarı yaptığınızdan emin olun.

Arama ipuçları: Bing'i Facebook ile bağladığınızda ve bir arama gerçekleştirdiğinizde, arkadaşlarınızın ilgili gönderileri ve fotoğrafları, arama sonuçlarınızın yan tarafında görünüyor. Buna ek olarak Bing, aradığınız konu hakkında Twitter, Quora gibi sosyal ağları da araştırıyor.

Okuyucu Yorumları