Boston Dynamics'in Atlas'ı Artık Ters Takla Atıyor

İki ve dört ayaklı ilginç robotlarıyla tanıdığımız Boston Dynamics'in insansı robotu Atlas, bu hareketiyle bir ilki başardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Boston Dynamics'in Atlas'ı Artık Ters Takla Atıyor İki ve dört ayaklı ilginç robotlarıyla tanıdığımız Boston Dynamics'in insansı robotu Atlas, bu hareketiyle bir ilki başardı!

Google'ın 2013'te satın aldığı Boston Dynamics, Temmuz 2017'de SoftBank'a satılmıştı. Dört ayaklı etkileyici ve bir o kadar korkunç robotlarıyla tanıdığımız firmanın iki ayaklı robotları da var.

Boston Dynamics'in bu hafta YouTube'ta yayınladığı videoda iki ayaklı robotu Atlas'a kazandırdığı yeni bir yeteneği gösterdi. Firmanın insansı robotu Atlas, videoda da görebileceğiniz üzere robot artık platformdan platforma atlayabiliyor ve ters takla atıp, bu başarısını kutlayabiliyor.

İnsansı robotların düzgün biçimde ayakta durup yürümesi için bile henüz yıllar var. Ancak Atlas'ın sergilediği bu yetenek, gelecek için umut veriyor. Boston Dynamics'in Atlas'ını sokaklarda görmek gerçekten ilginç olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Geçen haftanın haberi bu. Biraz geriden geliyorsunuz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost