BT kulesinden 320GP'lik inanılmaz görüntü!

Çözünürlük rekoru kıran bu fotoğrafın işlenmesi, tam 3 ay sürmüş! İşte o fotoğraf...

  • Zeynel A. Öztürk
BT kulesinden 320 gigapiksellik inanılmaz görüntü!

BT'nin yayınladığı 360 derecelik devasa fotoğraf, 320 gigapiksel çözünürlüğüyle yeni bir rekor kırdı. Londra'daki BT kulesinin çatısından çekilen görüntü, en uzaktaki detaylara bile yaklaşmanıza izin veriyor.

BT'nin Londra 2012 Olimpik Oyunları'na katılımını kutlamak üzere oluşturulan fotoğraf, bu çözünürlüğüyle kağıda yazdırıldığında 98 x 24 metre uzunlukta bir kağıda ihtiyaç duyuyor.

BT grubu pazarlama ve marka direktörü Suzi Williams, BT kulesinin Londra'nın 2012'deki kutlamaları için bir odak noktası haline geldiğini vurguluyor ve şunları söylüyor: "Bu önemli yılı, onun çatısından çekilen tam bir panoramik fotoğrafla kutlamaktan daha iyi bir yol var mı?"

Tüm resmi yakalamanın 3 gün sürdüğü, çekimlerde Canon EOS 7D ve EF 400mm f/2.8L IS II USM lenslerin, Extender EX 2x III teleconverter'ın kullanıldığı söyleniyor. Tüm resmin işlenmesi ise 16 adet 3.2GHz çekirdekli, 256GB RAM'li Fujitsu Celcius R920'de üç ay sürmüş.

Bu etkileyici panoramik görüntüye ulaşmak için http://www.btlondon2012.co.uk/pano.html adresini tıklamanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Harika Bir sey olmus bu ya...

coğu hareket eden arabalarda sıkıntılar var yarım yarım

şakamı bu 256 gb ram 3 ay ağzım açık kaldı :)

benim laptopun HDD'si bunu RAM'i kadar değil :D

fotoğrafı incelededim gayet iyi fakat photoshop hataları var çok yapılmış hemde ama gözden kaçmayacak şekilde yapmışlar neden düzgün ayarlamamışlar sorun orda başka sorun yok gayet güzel olmuş kaç km ilerisini net bir biçimde gösteriyor

muhteşem ama hatalı olan yerler var. otobüsün yarısı var yarısı yok meselaa

çok hataları var ama. yakın çevredeki yollara bakarsanız bir çok arabanın yarısı yok :D aynı insanlardan 2 şer 3 er tane var :) kimi arabanın ön kaput var gerisi yok kiminin ön tampon var gerisi yok yarısı var yarısı yok :D 3 ay harcamışlarsa adam gibi bişi yapabilirlerdi.

@22 Şub 2013 17:36 3 gün süren çekimler boyunca hiç kimse yerinden kımıldamasın, arabalarıda kullanmayın demelerini mi bekliyordun?

bi şehirde perdelerin hepsi nasıl kapalı olabilir ki...

@22 Şub 2013 18:25 Milletin perdeleri kapatmasından kime ne? Ayrıyaten sana mı soracaklar yada herhangibirine?

@22 Şub 2013 18:25 Turuncu bina da perde falan kapalı değil.

milletin evinimi röntgenliceksin arkadaş pedeler kapalı diyo :D

yunus emre turkish cultural centre gördüm orada

ortadaki kocaman siyah karanlık ne

kango nun (plakasıW842OJB)sağ tarafında montaj hatası gördüm lacivert renkli arabanın sadece bagaj kısmı var gerisi silinmiş

birkaç şey gördüm evlerin içinde.....

Sen de yorum yaz