Bu "tuğla" 6 ay şarj olmadan çalışıyor

Eğer bu telefonla ortalıkta görünecek kadar medeni cesaretiniz varsa, şarj cihazını unutabilirsiniz!

6 ay şarja gerek yok!

Şarj sorununun pek çok akıllı telefon kullanıcısını bezdirdiği bir gerçek. Giderek büyüyen ekranlar ve telefonlara eklenen yeni özellikler onları daha fazla enerji vampiri haline dönüştürüyor. Telefonlarını satın aldığı günden itibaren çok özenli ve enerji tasrrufuna dikkat edecek şekilde kullanmayanlar, bir sene içinde pil problemleriyle karşılaşmaya başlıyor ve akıllı telefonlar, birkaç saatte bir şarj olmayı isteyecek hale gelebiliyorlar.

İngiltere'de piyasaya çıkmak üzere hazırlanan bir cep telefonu ise doğrudan bu soruna çare olmak için tasarlanmış. 80'lı yılların "tuğla" gibi cep telefonları şeklinde dizayn edilmiş olan "The Brick"de çok büyük bir pil kullanılmış ve modern telefonlarda yer alan enerji emici özelliklere yer verilmemiş.

Dokunmatik ekrana veya geniş bir hafızaya sahip olmayan telefon, ayrıca klasik cep telefonu işletim sistemiyle çalışıyor. Ancak aynı zamanda Bluetooth üzerinden Android'li ceplere bağlanıp ahize olarak kullanılabiliyor veya kullanıcı SIM kart takarsa, cep telefonu olarak da işlev görüyor. Ayrıca, kullanıcı MicroSD kart üzerinde depoladığı MP3 dosyalarını da dinleyebiliyor.

Ancak telefonun asıl özelliği, altı ay boyunca şarj olmadan bekleyebilmesi. Ayrıca sürkeli konuşma halinde ise şarj süresi 28 saat dayanıyor. Bu özellik, elektriğin zor bulunduğu veya sık sık kesildiği dağlık bölgelerdeki köylerde çok önemli. Ayrıca telefonun üzerinde bulunan pili, mini USB üzerinden şarj etmek de mümkün.

Telefon 10 Ekim'de ilk defa İngiltere'de satışa sunulacak. 1000 mAH ve 2000 mAH pil kapasitesiyle iki farklı sürümü olacak ve fiyatları 79 dolar ile 126 dolar olacak.

Okuyucu Yorumları