Bugüne kadar görülen en ucuz katlanabilir telefon ortaya çıktı

Çinli telefon üretici ZTE, uygun fiyatlı katlanabilir telefonu Libero Flip için özel bir kampanya yaparak, piyasadaki en uygun fiyatlı katlanabilir telefonu müşterilerine sunmuş oldu. İşte ZTE Libero Flip'in özellikleri ve fiyatı.

Bugüne kadar görülen en ucuz katlanabilir telefon ortaya çıktı

Çinli telefon üreticisi ZTE, 420 dolarlık yeni katlanabilir telefonunu, ön siparişlerinde büyük bir indirim uygulayarak 265 dolardan satışa sundu. Bu durum ZTE Libero Flip adındaki telefonu bugüne kadarki en uygun fiyatlı katlanabilir telefon yapıyor.

ZTE'nin ekranları, FHD+ çözünürlüğe sahip 6,9 inç OLED bir katlanabilir ekrandan ve 466 x 466 piksel çözünürlüğe sahip 1,43 inçlik ikincil bir yuvarlak kapak ekranından oluşuyor. Alt Ekran olarak adlandırılan ikincil ekran, çağrıları yanıtlamanıza, medya oynatmaya imkan verirken, arkadaki ana kamera için bir vizör işlevi görüyor.

Telefonun kapak ekranında 50 MP ana kamerayla beraber 2MP derinlik sensörü bulunurken, katlanabilir ekranda 16MP'lik ön kamera bulunuyor.

Telefon, Qualcomm'un Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinden güç alıyor. İşlemciye ise 6GB RAM ve 128GB depolama alanı eşlik ediyor. ZTE UI üzerinde Android 13 ile çalışan cihazda, katlanabilir ekranın her iki tarafındaki menü öğelerini ayırmaya olanak tanıyan bazı özel katlanabilir özellikler bulunuyor.

Beyaz, Altın ve Mavi renk seçeneklerine sahip olan telefon için ZTE, kullanıcıların kendi zevkine uygun çok sayıda arka kapak sunuyor. Cihaz şu anda Japon operatör Y! Mobile tarafından ön siparişe sunulmuş durumda. Genel satışların ise 29 Şubat'ta başlaması planlanıyor. Ne yazık cihazın Avrupa'ya gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.