Casper, Oyun Endüstrisini Şekillendiren 4 Farklı Oyuncu Profilini Açıkladı

Casper’ın performans bilgisayarı markası Excalibur, 4 oyuncu profilinin oyun endüstrisini nasıl şekillendirdiğine ışık tutuyor.

Casper, Oyun Endüstrisini Şekillendiren 4 Farklı Oyuncu Profilini Açıkladı

Çeşitleri giderek artan ve günümüzün en büyük eğlence kaynaklarından biri haline gelen oyunlar, beraberinde yeni teknolojileri ve kitleleri getiriyor. Oynamak istenen oyunlar, kullanım sıklığı, satın alma tutumları gibi değişkenlik gösteren oyunsever davranışları, hem oyun hem de bilgisayar üreticilerine yön veriyor.

Oyun endüstrisini ve oyuncuları anlamanın klasik ve temel ayrıştırmalar üzerinden gitmediğine ışık tutan Casper'ın performans bilgisayarı markası Excalibur, oyun pazarının değişen etkileşimini yansıtan ve oyun meraklılarını oynamaya, görüntülemeye, sahip olmaya ve sosyal davranışa dayalı olarak segmentlere ayıran 4 farklı oyuncu profiline dikkat çekiyor.

1. Rekabetçi Oyuncular

Oyun dünyasındaki rekabetçi yönü seven bu oyuncu profili, genellikle çok oyunculu oyunlara ilgi duyan, zafer kazanmayı ve rakiplerini yenmeyi önemseyen kişilerden oluşuyor. Ancak bunun için yetenek ve stratejinin yanı sıra oyunun performansını önemli ölçüde etkileyen bilgisayar gereksinimleri de büyük bir önem taşıyor. Bu bağlamda Excalibur G911 dizüstü bilgisayar; Intel’in yeni işlemcisi, DLSS 3 fonksiyonları ile yenilenen yapay zeka destekli RTX4000 serili ekran kartları ile en iyi oyun deneyimini sağlamayı hedefliyor.

2. Hikaye Odaklı Oyuncular

Bu oyuncular, oyun dünyasının derinlikli hikayelerini ve karakter gelişimlerini ilgiyle takip eden kişilerden oluşuyor. Oyunları bir hikaye anlatma aracı olarak kabul eden bu oyuncular için, karakterlerin duygusal bağ kurmaları ve hikayenin akışını etkilemeleri son derece önemli. Excalibur 23.8” curved monitör; yenilenen anakartı, 200Hz yenileme hızı, 1ms tepki süresi ve kavisli ekranıyla bu tür oyunculara iyi bir görüntü deneyimi sunmayı hedefliyor.

3. Trendleri Takip Eden Oyuncular

Oyun dünyasının her yönüne ilgi duyan ve yeni çıkan oyunları tür farketmeksizin deneyimlemek için can atan bu oyuncular, oyun dünyasını sıkı takip ediyor. Meraklı oyuncular, oyunlarda grafik, gereksinim özellikleri, hikaye anlatımı ve yenilikçi mekanikler gibi teknik detaylara da büyük önem veriyor. Bu bağlamda Casper, Excalibur E750 gaiming kasası ile bu tip oyuncuların ihtiyaçlarını karşılayabileceğini iddia ediyor.

4. Çevrimiçi Oyuncular

Rekabetin hiç eksik olmadığı çok oyunculu oyunlarda, kazananı yalnızca saliseler belirleyebiliyor. Bunun için yüksek kaliteli klavye, mouse ve kulaklık gibi aksesuarlardan faydalanan oyuncular, daha keyifli ve başarılı bir oyun deneyimi yaşıyor. Bu noktada Casper, GX21 oyuncu mouse, GK21 oyuncu klavyesi ve GH21 oyuncu kulaklığı gibi aksesuarları ile çok oyunculu oyunları seven oyunculara birçok seçenek sunuyor.