Chrome 23 yayınlandı, işte yenilikler!

Google'ın yeni Chrome'u indirilmeye sunuldu! Tüm yenilikler ve indirme bağlantısı içeride...

Chrome 23 hazır, İndirin!

Google, Chrome web tarayıcısının son sürümünü resmen yayınladı. Yeni Chrome 23, bir süredir bizlere vadedilen özelliklerle geliyor.

Chrome 23, Chrome blog'unda bahsedilenlere göre artık bir "beni izleme" işlevine sahip. Bu işlev Chrome'un geliştirme sürümlerinde bir süredir bulunuyordu, ancak ilk kez final sürümündeki yerini alıyor. Google, gizlilik işlevinin ne kadar etkili olacağının web sitelerinin ona nasıl cevap vereceğine bağlı olduğunu söylüyor. Bu işlev, Firefox, IE10 gibi diğer bazı tarayıcılarda da mevcut.

Chrome'un yeni sürümü, önemli performans geliştirmelerine de sahip. Yine Google'ın açıklamasına göre entegre grafik çipi, bilgisayarın CPU'sundan çok daha az enerji harcadığından, GPU hızlandırmalı video çözme işi pil ömrünü önemli ölçüde uzatıyor. "Testlerimizde GPU hızlandırmalı video çözme etkinken pilin yüzde 25 daha çok dayandığına şahit olduk. Windows'daki Chrome kullanıcıları örneğin YouTube'da video sevdiği videoyu tekrar tekrar izlerken daha fazla pil ömrüne sahip olacaklar."

Chrome'daki diğer değişiklikler

Chrome'daki diğer değişiklikler
Site ayarlarına daha kolay erişilebiliyor

Chrome'da ortadan kaldırılan 14 adet güvenlik açığı bulunuyor. Bu açıklardan 6 tanesi "yüksek" risk seviyesine sahip. Google, grafik sürücülerindeki bir hata için bir kişiye 1.000 dolar ödemiş bulunuyor. "Orta" risk seviyesine sahip 7 hatadan biri için ise 3.500 dolar ödenmiş.

Bunun yanında diğer bir değişiklik, farklı web sitelerine ait izinleri Ayarlar'a gitmeden, sitenin simgesine/kilit simgesine tıklayarak değiştirmenize izin veriyor. Böylece konum paylaşma, çerez depolama, mikrofon-kamera erişimi ve JavaScript kodu çalıştırma gibi ayarları direkt olarak adres çubuğundan değiştirebiliyorsunuz.

İndirin: Chrome 23

Okuyucu Yorumları