Chrome'a çok işe yarayacak yeni özellikler geliyor

Google, Android ve iOS telefonlar üzerinde web tarayıcısını kullanmak isteyenlere yeni özellikler vadediyor. Peki Chrome tarayıcısındaki yenilikler neler?

Chrome'a çok işe yarayacak yeni özellikler geliyor

Google, web tarayıcısını kullanırken arama deneyimini iyileştirmek için Android ve iOS'taki Chrome mobil uygulamasına yeni özellikler ekliyor.

Öncelikle Google, aramaları daha hızlı yapmak isteyenler için, arama sonuçlarında ilgili seçenekleri dolduran Chrome Actions adlı bir özellik geliştirdi.

Örneğin, Google'da bir restoranı arattığınızda, Chrome hemen arama çubuğunun altında o restoranın ismini, adresini, telefon numarasını gösteren buttonlar çıkarmaya başlayacak. Böylece telefon tarayıcısında o siteden bu siteye koşturmak zorunda kalmadan, butona basıp doğrudan sonuca ulaşabileceksiniz. Bu özelliğin sonbaharda yayına girmesi bekleniyor.

Vapur tarifelerini hızlıca görmek

Chrome, belirli bir web sitesini bulmak için genellikle yazdıklarınızdan ipuçları da çıkarmaya başlıyor. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun arama sonuçlarını daha hızlı getirebilecek. Örneğin vapur tarifelerini görmek istediğinizde "tarifeler" yazabilirsiniz, Google İstanbul'da olduğunuzu görüp, size metro, tren, uçak veya vapur gibi ulaşım araçlarının tariflerine ulaşabileceğiniz kısa yollar çıkaracak. Bu özellik şu anda hem Android hem de iOS'ta mevcut.

Büyük ekranlar için yeni adres çubuğu

Android tabletler ve iPad'ler için Chrome artık büyük ekranlardan yararlanmak için yenilenmiş bir adres çubuğu sunuyor. Adres çubuğu "Material You" uygulamasına sahip ve artık bulunduğunuz web sitesinin üzerinde bir kaplama olarak görünüyor. Böylece, web sitesi içindeyken Google araması yapabilirsiniz veya isterseniz web sitesine hızlıca geri dönebilirsiniz.

Google ayrıca Chrome'un "Keşfet Akışı"nı canlı spor kartlarını gösterecek şekilde güncelledi. Bu sayede geçmişte takip ettiğiniz veya ilgi gösterdiğiniz takımların devam eden maçları hakkında otomatik güncellemeler görebileceksiniz.