Cisco yeni ödemeli TV çözümlerini tanıttı!

Cisco, yeni ödemeli TV ürünlerini IBC 2013 Fuarı'nda tanıttı! İşte firmanın son teknoloji çözümleri.

İnternet ve TV buluşuyor!

İnternet ve televizyonu buluşturan ödemeli TV (Pay-TV) kavramının daha sık duyulmaya başlandığı bu dönemde, Cisco, IBC 2013 Fuarı'nda ödemeli TV operatörleri için geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı. Dünyada 300 milyondan fazla hanede Cisco teknolojisine sahip ödemeli TV sistemi kullanılıyor. 150'den fazla operatör ve içerik üreticisi ile işbirliği yapan Cisco'nun ödemeli TV geliri 80 milyar dolara ulaştı.

Gelişen TV teknolojisi ve internet kullanımı ile televizyonların sadece seyretme fonksiyonu ile değil, diğer pek çok akıllı uygulama ve dijital olanakla hayatımızda giderek daha fazla yer aldığını açıklayan Cisco, yaptırdığı araştırmanın, dünyada televizyona sahip hane oranının çok yüksek olduğunu, buna karşılık dünyanın yarısından fazlasının hâlâ internete bağlanmamış olduğunu ortaya koyduğunu kaydetti. Cisco, bu durumun gelişmiş izleme teknolojileri açısından önemli bir potansiyele dikkat çektiğini kaydetti.

Operatörlere Cisco'dan fark yaratacak çözümler

Ödemeli TV operatörleri ile medya ve eğlence endüstrisine 20 yıldır yeni hizmetler ve kârlı büyüme imkânları sunan Cisco, ağ dolaşımına bağlı tüm cihazların video kullanabilme özelliğine sahip olması ve tüketicilerin yaygın video erişimi talebi ile ilgili ortaya çıkan büyük fırsatları değerlendirmesinde endüstriye destek sağlayan tek iş ortağı olma özelliğini koruyor.

High Efficiency Video Codec ve diğer gösterimler

High Efficiency Video Codec ve diğer gösterimler

IBC 2013'de öne çıkan diğer gösterimler arasında Cisco'nun aşağıdaki son teknoloji çözümleri yer aldı:

• High Efficiency Video Codec (HEVC): Cisco, RDK tabanlı STB'ye 4K Ultra Yüksek Çözünürlük (HD) desteği için HEVC kullanımının yanı sıra HEVC kodlu DASH kapsüllü içeriğin bağlanan mobil cihazlarda ayarlanabilir bit hızı ile görüntülenmesi ve çoklu format desteği ile ilgili birer gösterim gerçekleştirdi.

• Videoscape Open API Çerçevesi: Cisco Açık Ağ Ortamının (Open Networking Environment) bir parçası olan Videoscape Açık Uygulama Programlama Arayüzleri (API), operatörlerin bağımsız bileşen ve uygulamaları kolaylıkla Videoscape platformuna entegre edebilmesini sağlıyor. Cisco, IBC'de bağımsız üreticilerin uygulamalarının entegre edildiği Açık API yapılarını temel alan bir dizi gösterim gerçekleştirildi.

• Videoscape Multiscreen Cloud DVR: Hizmet sağlayıcıların birden fazla cihaz ve hizmet üzerinden yeni abonelerden daha hızlı gelir elde etmeye başlayabilmesi için DVR ve zaman kaydırmalı TV programlarının penetrasyonunu hızlandıracak yeni nesil bulut tabanlı uygulamaları piyasaya sunmalarına imkân sağlamakta.

• Videoscape Connected Life Solutions: Cisco, ödemeli TV yayıncılarının ev güvenliği, enerji ve yaşam tarzı uygulamaları dâhil olmak üzere Connected Life (Bağlı Yaşam) hizmetlerini portföylerine dâhil etmesini sağlayan donanım ve yazılım çözümlerinin tanıtımını yaptı.

Ödemeli TV teknolojisi hayatımızı kolaylaştırıyor

Televizyon ile fatura ödemekten alışverişe, sınırsız içeriği seyretme imkanından telefon görüşmesine kadar pek çok uygulamanın yapılabilmesine olanak veren ödemeli TV giderek daha fazla insanın ilgisini çekiyor.

Okuyucu Yorumları