Contra: Operation Galuga 12 Mart'ta Piyasaya Sürülüyor

Konami ve WayForward, run-'n'gun video oyunu serisinin yeni oyunu Contra: Operation Galuga'yı 12 Mart'ta piyasaya süreceğini açıkladı.

Contra: Operation Galuga 12 Mart'ta Piyasaya Sürülüyor

Konami Digital Entertainment B.V. ve WayForward bugün itibarıyla efsane run-'n'gun video oyunu serisinin yeni oyunu Contra: Operation Galuga'nın, 12 Mart'ta Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation5, Xbox One, Xbox Series X|S platformlarında ve masaüstü bilgisayarlarda da Steam aracılığıyla yayınlanacağını duyurdu.

Contra: Operation Galuga’nın oynanabilir demosu dijital platformların mağazalarında indirilebilir durumda. Oyuncular, oyunun birinci ve üçüncü seviyelerinden örnek bölümler ve 1 ila 4 oyuncu için oynanış seçeneği sunan demoyu tamamladığında, tam sürümde yer alacak bonus içeriğin kilidini açabiliyor.

Ayrıca oyun, Nintendo Switch, Xbox Series X|S ve Xbox One platformlarında ön siparişe açılmış durumda. PlayStation5, PlayStation4 ve Steam üzerinde ise şu an için istek listesine ekleme seçeneği bulunuyor. Oyunun fiziksel sürümü, 26 Nisan'da EMEA'da raflarda olacak. Limited Run Games’ın, diğer bölgeler için fiziksel sürüm ön siparişlerini 1 Mart'ta duyuracağı belirtildi.

1980'lerdeki devrim niteliğindeki Contra NES/arcade oyununun yeniden yapımı olan Contra: Operation Galuga, oyunculara, aralarında efsanevi kahramanlar Bill Rizer ve Lance Bean'in de bulunduğu bir grup elit komando arasından seçim yapma olanağı tanıyor. Oyuncular, toplam 8 seviye boyunca Red Falcon terörist grubu tarafından kontrol edilen uzaylı sürüsüne karşı gelecekler. Spread Shot, Crush Bomb ve Lazer Işını gibi ikonik silahların yanı sıra çift atlama, kayma ve yakalama gibi karaktere özgü yeteneklerin de kullanılabileceği oyunda, daha fazla saldırı ve savunma seçeneği sunan Aşırı Yükleme (Overload) güçlü silahlar da bulunuyor.

Oyunun ana müziği, Scarlet Moon'un bestecileri Yuko Komiyama ve Norihiko Hibino imzasını taşıyor ve orijinal bestelerin yanı sıra tanıdık Contra tınılarının sinematik yorumlarını içeriyor. Oyunun hikayesi ve konusu, Storyriders Inc'den Dai Sato ve Naruki Nagakawa tarafından yazılırken görseller ünlü çizgi roman sanatçısı David Nakayama tarafından hazırlandı. Oyunun seslendirme ekibi de dahil olmak üzere ekipte yer alan diğer isimler ileriki tarihlerde açıklanacak.