Cortana'ya yeni yetenekler geldi!

Karar vermekte zorlandınız mı? O zaman bırakın sizin için seçimi o yapsın...

  • Ertuğrul Süngü
Cortana'ya yeni yetenekler geldi!
İki seçenek arasında kalanlara, Cortana'dan yardım

Tıpkı Apple'ın Siri'si gibi, Cortana da Windows Phone 8.1 kullanıcılarının ilk günden beri yardımlarına koşuyor. Bugüne kadar birbirinden farklı ek özellik ile karşımıza çıkan sanal asistan, artık önemli aramaları ve kaçırılmaması gereken yıl dönümlerini de hatırlatabilecek.

Microsoft tarafından yayınlanan yeni bir güncelleme ile Cortona'ya birbirinden farklı yenilikler eklendi ve hatırlatma sevisi bunlardan sadece birisi. Esas merak uyandıran yenilik "zar at, yazı mı tura mı" gibi komutların eklenmesi ile gerçekleşti. Bu komutlar aracılığı ile verilen zor kararlarda kendimizce şansa dayalı bir seçim yapmamız artık mümkün. Pek tabi bu yenilikler çok da önem arz etmiyorlar ama Microsoft'un Cortana'yı sürekli güncel tutmak için yaptığı bu ufak girişimler, kesinlikle işe yarıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Artık siri ile karşılaştıramıyorum bile siri nin sesi robot sesi Cortana bildiğin insan sesi.Ve evlilik gibi konularda bile sohbet edebiliyorum sevgili Cortana ile çok seviyorum bu kadını.Evlenme teklifi de ettim de düşünmesi gerektiğini söyledi erkenmiş :)

Kesinlikle en iyi sesli asistan. İnşallah Microsoft Windows 10'a da ekler.

Biz nezaman göreceksek ??

ne zor bi özellik gerçekten de. kaç aylarca uğraştılar rastgele sayı ürettirmek için kim bilir kaç kişi gecesini gündüzüne kattı...

@12 Eki 2014 16:12 O küçümsediğin adamlar evet gecesini gündüzüne katıp koskoca bi dünya şirketinin programını geliştirmek için çalışıyorlar. Senin bi taraflarında pireler uçarken o adamlar çalışıyor.

Piyasadaki en iyi asistan ağlamayın boşuna hepsini tokatlar

@12 Eki 2014 16:18 Reklam için yalan söylemek, Yalan söylemek için para almak nasıl bir yapıdır merak ediyorum...

Siri konuşunca tüylerim diken diken oluyor korkudan.Cortana konuşunca insan rahatlıyor valla.

Süper yetenekler felmiş. Bir de yarı çıplak kadın resimleri ile ne kadar eliboş varsa zıplar...

@12 Eki 2014 21:20 Buna zıplıyorlarsa eyvah eyvah. Hala o kadar az gelişmiş insanlar varmı .... demiyim, bizim ülkenin yüzde otuzu kadarı dünyanın yüzde 45 i

Bu asistan cok smart ????

@12 Eki 2014 21:32 Önce hangi dili konuşacağına bir kara vermelisin bence ?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play