E3 2014'ten beklenenler!

Günleri sayan dev oyun fuarı E3'te hangi oyunları göreceğiz, devler hangi bombaları patlatacak?

Oyun dünyası onları bekliyor!

E3, rekabetin en yoğun yaşandığı tarihin en çılgın oyun şovlarından biridir. E3'te konsol alanında kıyasıya yarışan yeni Xbox One ve PlayStation 4 için yeni nesil oyunlar göreceğimizden şüphe yok. Ancak bunun yanında sanal gerçeklikle ilgili yeni bilgilerin ortaya çıkmasını da bekliyoruz. En büyük beklentilerimiz arasında Valve'ın Steam Machine'ini çalışırken görmek de var.

E3, 10-12 Haziran tarihleri arasında Los Angeles'ta gerçekleşecek. İsterseniz şimdi gelin, E3'te bizi bekleyenlere şöyle bir göz gezdirelim.

Sony, sanal gerçeklikte iddialı

PlayStation 4 ile başarı kaydeden Sony, sanal gerçeklikte de gücünü göstermeye başladı. Sony'nin 9 Haziran'daki basın toplantısında Project Morpheus hakkında yeni bilgiler öğrenmemiz muhtemel. Sony'nin oyun platformu Playstation Now hakkında yeni haberler de alabiliriz.

Microsoft, "Game on" derse

Dedikodular doğru çıkarsa, 9 Haziran'daki Microsoft konferansında Ryse: Son of Rome'un devamı niteliğinde bir oyunla karşılaşabiliriz. Yeni bir Halo oyunu hakkında yeni bilgiler de bizlerle paylaşılabilir.

Major Nelson, blog'unda bu konferansın adının "Xbox: Game On" olacağını açıklamıştı. Bu isim, en bir - iki oyunla tanışacağımızın ipucunu veriyor. Oyunların yanında, Microsoft'un yeni eğlence modeli hakkında yeni bilgilere sahip olabiliriz.

Valve, Nintendo ve tanıtılacak oyunlar

Valve, Nintendo ve tanıtılacak oyunlar

Valve ve Steam Machine

Steam Controller'ı deneme şansı bulsak da henüz Steam Machine ile zaman geçiremedik. Fuarda Steam Machine'i çalışır halde görmeyi umuyoruz. Bunun yanında Steam Music gibi merak ettiğimiz yeni işlevler de var.

Nintendo bir şeyler yapmalı

Nintendo'nun E3'leri atlayarak kendi küçük etkinliklerini düzenlemesi, bizce büyük bir hataydı. Ancak firma, bu sene E3'e katılacak ve belki de bize yeni birkaç oyun tanıtacak. Super Smash Bros.'un Wii U'ya özel bir sürümü hiç de fena olmazdı. Belki de yeni bir Nintendo donanımıyla tanışacağız. Aslında yeni bir donanım görmeyeceğimiz doğrulanmıştı, ancak hayal etmekte bir sakınca olmasa gerek.

Daha çok oyun

Şimdiye kadar birkaç oyun saydık, peki ama bu seneki E3'te başka hangi oyunları göreceğiz?

GTA V'in PC sürümünün çok yaklaştığını düşünürsek, Rockstar'ın onu E3'te göstermesi bizi hiç şaşırtmayacak. Uncharted 4'ün Sony'nin konferansında daha detaylı görünmesini bekliyoruz; en azından dedikodular bunu söylüyor.

Şu sıralar yoğun biçimde çalışan Bethesda, bize Fallout 4'ü gösterebilir mi? Bunu kimse bilmiyor, ancak The Evil Within heyecan verici bir oyun ve bizce mutlaka E3'te gösterilmeli.

Bioware, Mass Effect 4'ü bir süredir sıkça karşımıza çıkarıyor. Bu yüzden E3, oyun hakkında yeni bir şeyler göstermek için doğru yer olabilir.

Okuyucu Yorumları