"En çok kazanan CEO'lar" listesinde birinci

Teknoloji dünyasının en çok kazanan CEO'su belli oldu. İşte kimseyi şaşırtmayan o isim!

  • Berk Toparlak
"En çok kazanan CEO'lar" listesinde birinci

CNBC'nin yıllık maaşlar üzerinden oluşturduğu "En çok kazanan CEO'lar" listesinde Tim Cook birinci oldu. Daha önce The Wall Street Journal ve The New York Times tarafından da aynı ünvana sahip olan Cook, şu sıralar elma dünyasında işlerin iyi gittiğini de kanıtlamış oldu.

Apple'a 1998 yılında katılan Cook, 2007 ve 2011 yılları arasında ortalama 95 milyon dolar kazanmıştı. 52 yaşındaki Apple CEO'su, bu kazancını bir yıl içinde yüzde 32,56 oranında artırmış görünüyor.

CNBC, kazanç listesini oluştururken birçok parametreyi göz önünde bulundurdu:  CNBC'ye göre kazançlar; aylık maaş, nakit ikramiye, hisse primleri, teşvik planı, emeklilik değeri gibi unsurlar hesaplanarak oluşturuldu.

Listenin ikinci sırasında yıllık ortalama 70 milyon dolar maaşla Larry Ellison yer alırken, eski Apple fedaisi Rob Johnson ise 53 milyon dolarla kendine üçüncü sırada yer buldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

steve jobsun alması gereken parayı kimin aldığı belli oldu. hain. steve jobs bu şirkete hayatını adarken sen kar ettin. hiç mi vicdanın sızlamadı?

@24 Kas 2012 16:24 dangalaklığın sınırlarını zorlayan bir yorum olmuş... tebrikler....

@25 Kas 2012 02:04 bencede dangalakligin sinirlari yeniden cizilmeli

@24 Kas 2012 16:24 Nereden vardın bu sonuca bilemiyorum ama birilerinin çok fena gazına gelmişsin adamım. Bak! Gülüyorum! Ama ağzımla değil... :)))))

hiç sızlamadı, merakını giderdimi ?

Steve job's un TÜRK olan akrabası bulundu beyler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play