En iyi 33 çift çekirdekli cep!

Bugün piyasada bulabileceğiniz, fiyatları önemli ölçüde düşen en iyi 33 çift çekirdekli cebi seçtik!

En iyi 33 çift çekirdekli cep!

Günümüzde pek çok akıllı telefon çift çekirdekli işlemcilerden güç alıyor. Ama işlemcisinde çift çekirdek olması bir akıllı telefonun size uygun olduğu anlamına gelmeyebilir. Sizler için piyasada bulunan çift çekirdekli işlemciye sahip 33 akıllı telefonu seçtik, olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık.

Tek çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefonlar tükenmeye yüz tuttu. Dört çekirdeklilerse henüz geniş kullanım alanı bulamadı. Orta seviye telefonlardaysa çift çekirdekli işlemciler rakipsiz durumda. Nispeten ucuz Sony Xperia U'dan iPhone 5 ya da Motorola RAZR HD gibi daha masraflı telefonlara kadar her telefonda karşımıza çift çekirdekli işlemciler çıkıyor. Uygun uygulama ve sorunsuz bir işletim sistemiyle bir araya geldiğinde çift çekirdekli işlemciler, tek çekirdekli işlemcilerden çok daha üstün bir performans sergileyebiliyor.

Ama bir akıllı telefonun performansını belirleyen şey sadece işlemcisi değil elbette. Telefonun diğer donanımları ve işletim sistemi de performans üzerinde kaçınılmaz olarak etkide bulunuyor. Bu nedenle sıralamayı yaparken sadece işlemci gücüne değil genel performansa dikkat ettik. Pil ömrü, ses ve ekran kalitesi sıralamayı yaparken göz önüne aldığımız diğer kriterlerdi. 

Şimdi hiç vakit kaybetmeden buraya tıklayın ve en iyi 33 çift çekirdekli cep telefonu, geri sayımla izlemeye başlayın...Hepsi galerimizde...

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir