En İyi Ekrana Sahip Telefon Hangisi? En İyi Ekranlı Telefon Belli Oldu...

DxOMark'ın yeni en iyi akıllı telefon ekranı sıralaması kimseyi şaşırtmayacak sonuçlara sahne oldu. İşte en iyi ekranlı akıllı telefon ve diğerleri...

  • Ercan Uğurlu
En İyi Ekrana Sahip Akıllı Telefon Belli Oldu!

Yeni bir amiral gemisi piyasaya sürüldüğünde kuşkusuz akıllı telefon kategorisinde sıralama değişiyor ve büyük bir sürpriz olmazsa önceki modelleri geriye atarak zirveye yerleşiyor. Bu sıralamayı oluşturan önemli otoritelerden DxOMark da sonunda listesini güncelledi ve yeni sıralamayı paylaştı.

DxOMark, bir süredir Samsung'un yeni amirali Galaxy S21 Ultra üzerinde testler yapıyor ve telefonu farklı açılardan değerlendiriyor. Ekran testlerini henüz tamamlayan DxOMark, yaptığı bir dizi test sonucundaysa Galaxy S21 Ultra'ya tam 91 puan vererek şu an En İyi Ekranlı Akıllı Telefon olarak listenin başına yerleştirmiş. Listenin devamında ise 90 puan ile Samsung Galaxy Note Ultra ve 89 puanla OnePlus 8T yer alıyor. Peki, iPhone 12 Pro Max nerede derseniz, Apple'ın yeni telefonu ancak 88 puan alabilmiş ve listede 5'inci sırada yer alıyor.

Galaxy S21 Ultra ekran değerlendirmesinde, özellikle telefonun video performansından etkilendiğini ifade eden DxOMark, telefonun sağladığı yüksek parlaklık değeriyle hem iç hem dış koşullarda okunabilirlik oranının çok yüksek olduğunun da altını çizmiş. Fakat buna karşın ekranın oyuncular için ideal olmadığına da işaret eden DxOMark, harika bir ekran beklentisi içinde olan Galaxy S21 Ultra sahiplerinin, bu beklentilerini fazlasıyla elde edeceklerinden de emin.

DxOMark, şimdi ise Galaxy S21 Ultra'nın kamera testlerine başlamış durumda. Şu an bu kategoride listenin başında 139 puan ile Huawei Mate 40 Pro+ ve 136 puan ile Huawei Mate 40 Pro yer alıyor. Bu 2 telefonu Xiaomi Mi 10 Ultra takip ederken, listenin 4'üncü sırasında da yine Huawei P40 Pro bulunuyor. Bakalım kamera testleri bittiğinde de bu sıralama değişecek ve Galaxy S21 Ultra tepeye yerleşebilecek mi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Şu bir gerçek ki Samsung üstüne koyarak ilerleyen bir firma, ama yeterli ama yetersiz. Bunun son örneği olarak yeni amiral serisindeki kendi işlemcisi olan Exynos 2100'ün Snapdragon 888 versiyona göre daha verimli çalışmasını gösterebiliriz. Bu da Samsung'un neden firma değerinin yükselişe geçtiğini gösteren sebeplerden yalnızca biri. Daha önceki telefonlarında Snapdragon çoğunlukla daha verimli çalışan bir işlemci olmuştu. Bundan ötürü ülkemize gelen Exynos'a sahip modellerini almamıştım.

Sen de yorum yaz