En iyi ve en hesaplı 9 akıllı cep!

Uygun fiyatlı bir telefon aradınız ancak kafanız karıştı... Bir de bizim listemize göz atın!

Hem ucuz, hem akıllı 9 cep!

Son zamanlarda piyasadaki en üst düzey telefonların sayısında önemli bir artış yaşandı. Bildiğiniz gibi akıllı cepler, artık konuşmak ve SMS göndermekten çok daha fazlasını yapıyorlar. Donanımsal ve yazılımsal alandaki yenilikler ise Samsung Galaxy S5, HTC One M8, iPhone 5S gibi telefonların manşetlerden düşmesini engelliyor. Peki bir yerlerde hala uygun fiyatlı, ancak yeterince iyi telefonlar satılıyor mu?

Cevap evet! İşte paranızın karşılığını tam olarak verecek, piyasada bulabileceğiniz, 1.000 TL ve altındaki en iyi ve en hesaplı 9 telefon.

9. Vodafone Blade V

Fiyatı: 490 TL

Blade V, 4 inç ekran, 1.2GHz dört çekirdekli işlemci, 5MP arka kamera ve Android Jelly Bean işletim sistemiyle kağıt üzerinde güçlü görünüyor. Pratikte ise inanılmaz bir performans beklemenizi tavsiye etmiyoruz. Ancak Blade V, bu uygun fiyata satın almaya değecek cepler arasında.

8. HTC One SV

Fiyatı: 699 TL

4.3 inç ekran, 1.2GHz çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 8GB depolama alanı, 5MP kamera ve Android Jelly Bean gibi özelliklerle donatılmış One SV, hoş bir tasarımla geliyor. Pil ömrü iyi, internette gezinti ise oldukça hızlı.

En iyi ve en hesaplı 9 akıllı cep!

7. Samsung Galaxy S3 Mini

Fiyatı: 650 TL

Galaxy S3 Mini, teknik özellik olarak Galaxy S3'ün yanına yaklaşamıyor, ancak bu fiyata alabileceğiniz iyi 4 inç'lik telefonlar arasında. Telefon, 1GHz çift çekirdekli işlemciye, 5MP arka kameraya, bir microSD slotuna ve Android Jelly Bean işletim sistemine sahip.

Sony Xperia U ve diğerleri

Sony Xperia U ve diğerleri

6. Sony Xperia U

Fiyatı: 600 TL

Şık stiliyle öne çıkan Sony Xperia U, teknik özellikler konusunda da sizi hayal kırıklığına uğratmıyor. 3.5 inç'lik bir dokunmatik ekran, çift çekirdekli 1GHz işlemci ve Android Ice Cream Sandwich, bu fiyat için bizce hiç de fena olmayan özellikler.

En iyi ve en hesaplı 9 akıllı cep!

5. Nokia Lumia 620

Fiyatı: 500 TL

Lumia 620, bu fiyattaki bir telefon için müthiş işler başarıyor. Parlak renkli seçenekler, gençlerin ilgisini çekebilecek cinsten. Ekranı biraz daha büyük olsaydı ve biraz daha RAM eklenseydi, şikayet edecek hiçbir şeyimiz kalmayacaktı. Yine de Lumia 620, bu fiyata sunduklarına göre harika bir telefon.

4. Sony Xperia SP

Fiyatı: 1.000 TL

8 megapiksellik kamerasıyla öne çıkan Xperia SP, bu fiyattaki bir telefondan bekleyeceğinizin üstünde kalitede fotoğraflar çekebiliyor. microSD slotu, Walkman uygulaması gibi artı özellikleri de var.

General Mobile Discovery (16GB)...

General Mobile Discovery (16GB)...

3. General Mobile Discovery (16GB)

Fiyatı: 730 TL

4.7 inç'lik büyük HD ekran, 1.2GHz dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM gibi özellikleri bu fiyata sıkıştırmayı başaran nadir ceplerden olan General Mobile Discovery, 16GB'lık depolama alanının yanında microSD ile genişleme seçeneği de sunuyor.

2. Nokia Lumia 520

Fiyatı: 510 TL

Şık görünümlü Lumia 520'nin yavaşladığına veya takıldığına şahit olmanız oldukça zor. Mesajlaşma, telefon görüşmeleri, medya yürütme gibi görevler için çok iyi bir telefon olan Lumia 520, fotoğraf konusunda da fena değil. 510 TL'lik fiyatı, NFC, pusula, flaş, ön yüz kamerası gibi özelliklerin atlanmış olması anlamına geliyor ancak Lumia 520, bu fiyata alabileceğiniz en iyi telefonlardan.

En iyi ve en hesaplı 9 akıllı cep!

1. Motorola Moto G

Fiyatı: 750 TL

Motorola'nın listemizin tepesine yerleşmiş olması sizi şaşırtmış olabilir, ancak Moto G, gerçekten de ses getiren bir telefon. Vereceğiniz para için en iyisini almayı istiyorsanız, başka yerlere çok fazla bakmayın. 4.5 inç'lik 720x1280 ekran, 1.2GHz dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 5MP arka kamera, 1.3MP ön kamera gibi özellikler sunan Moto G'nin kamerası müthiş olmayabilir. Ancak şu an Android 4.3'le çalışan telefonun Ocak 2014'te Android 4.4 KitKat'a yükseltileceği garantilenmiş durumda.

Okuyucu Yorumları