ESET NOD32 3.0 sürümü VB100 ödülünü aldı

ESET NOD32 Antivirüs 3.0 sürümü Virus Bulletin tarafından 48. kez VB100 ile ödüllendirildi.

ESET NOD32 3.0 sürümü VB100 ödülünü aldı

Virus Bulletin'den John Hawes "NOD32 Versiyon 3.0 VB100 test denemesinde ilk kez bulunmasına rağmen, şıklık ve akıllı düzeni sayesinde etkilemeye, testleri müthiş basitlikte koşturma imkanı vermeye ve test etme denetimini bir eğlence haline getirmeye devam etmektedir," şeklinde bir yoruma yer verdi. "ESET NOD32'nin VB100 ödülünü, Wild List de yer alan tüm virüsleri tesbit ederken hiçbir yanlış tesbit yapmayarak haketti," şeklinde konuştu.

ESET Üst Yöneticisi Anton Zajac "ESET'in, NOD32 Antivirüs Versiyon 3.0'u geliştirme göstererek Versiyon 2.7'yi geride bırakmasından memnunuz. Özellikle hiçbir yanlış tesbitte bulunmaması ve "In-the-Wild" virüslerin %100 oranda tesbit edilmesi büyük memnuniyet sağladı," dedi. "Endüstri lideri 48inci VB100 ödülü bizim gelişmiş sezgisel algoritmamıza bir vasiyettir ve ESET markası altında yenilikçi olmaya devam edilecektir. Tehditler daha karmaşık oldukça, biz de bir adım öteye ilerlemeye devam edeceğiz ve kullanıcılarımızı gelecek tehditler daha ortaya çıkmadan korumak için elimizdekinin en iyisini yaparak bunu başaracağız."

ESET NOD32 Antivirüs, gelişmiş sezgisel bir makine olan, henüz çok sık güncellenen imza tabanlı ürünler tarafından bile tesbit edilemeyen zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayan, ThreatSense® teknolojisinden güç alıyor. Geleneksel çözümlerden farklı olarak, ESET NOD32 Antivirüs, gerçek zamanda yürütülen kodu, simüle edilen bir ortamda çözümler ve analiz ediyor.

Virus Bulletin nedir?

Virus Bulletin, rakip antivirüs ürünlerin bağımsız testlerini yapmakta, antivirüs ürün geliştiren toplulukta yaygın olarak bilinmekte ve saygı görmektedir.

Virus Bulletin ilk VB100 ödülünü 1998 yılında tanıtmıştır. Bir antivirüs ürünün VB100 logosunu sahip olabilmesi için iki kriteri sağlaması gerekmektedir: (1) Tüm "In-the-Wild" virüsleri, isteğe bağlı ve erişimde taramalarda tesbit edebildiğini gösterebilmelidir; ve, (2) Temiz dosyalardan oluşan bir dosyalar kümesini taradığında, hiçbir yanlış virüs tesbiti yapmamalıdır.

Bilgi için:
Stratus
0 212 251 51 80


Not: Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

NOD2un ödülü hakettiği kanısındayım çnükü bende kullanıyorum birkaç yıldır ve memnunum açıkcası.

Virüslere karşı başarısına ek olarak rakibi olan diğer güçlü AV yazılımlarına oranlar sistemde çok daha az kendini hissettirdiğini düşünüyorum. Hem Celeron 1,8 ve 512mb Ram sahibi sistemimde hemde Dual Core 2GB Ram olan sistemimde varlığını neredeyse hisstemiyorum dersem abartmış olmam.

Kaspersky vs.. AVP'leri de vürüs tanıma bakımından çok başarılı bulsam da bunların NOD'a göre sistemi biraz daha yorduğu gürüşündeyim. En azından ben denemek için kurduğum her seferinde diğer AVP'lerde varlıklarını çok daha fazla hissettim.

nod32 ye guvenmiyorum serialli kullanmama rağmen yine trojen yediğim olmuştur kasper kurduğumda 3 trojen buldu trojen.lob du ve ağ sistemimi goçerten bi virustu ama nodun ruhu duymadı sistem kaynakklarını tüketmediği için yine nod nod kullanmakyım diğerleri ram canavarı çünkü..

Nod 32 gerçekten çok sözü edilen bir yazılım. Lakin anlaymadığım bu sözlere binaen bu yazılımı tavsiye edip alınmasına vesile olup bizzat kurduğum sistemin bir hafta sonra virüse bağlı olarak çökmüş olarak bana gelmesi.Madem başarı %100 kurulduğu sistemde virüse bağlı zararları %100 karşılamayıda taahüt ediyorlarmı? O kadar güveniyorlarmı kendilerine?

virusu hızlı bulma konusnda KASPERSKY dan şaşmam.. sistemim önemli diyorsanız.. kaspersky ı şiddetle öneririm...

Nod32 bence en iyi AV ama unutmayın ki ince ayarlarını mutlaka yapmalısınız, yoksa fazla verim alamazsınız.

kaspersky bir çok kaliteli türkçe yazılımı da virus sınıfına sokmakta ve insanı hem bu nedenle hemde tükettiği ramla sinir etmekte.nod32 mükemmel,daha iyi olsun diyorsanız nod32 nin internet sucurity sini almanızı tavsiye ederim.iki yıldır kullanıyorum şu ana kadar virus nedeniyle sistemim çökmedi vede şimdiye kadar hiçbir zaman yanlış tespitini görmedim.

Arkadasımın bilgisayarına virus bulasmıstı avast virus bulamadı kaspersky sabaha kadar dosya temizledi surekli virus yayılıyor uyarısı verdi nod32 3.0 sadece 4 tane dosya sildi ve virus temizlendi :))

Eğer nodu serial ile kullanıyorsanız virüs yersiniz. Çünkü nod update leri durduruyor.

2 dk önce yazdığım yazıya ek olarak performans olarak derseniz nedeni Nod32 varsayılan ayarları evet fazla sistemi yormuyo ama virus bulmakta zorlanıyo ayaraları yükseltsen bilgisayar yine kasıyo. Performans konusunda Norton çalışmalar yapıyo. Norton belki yeni ürünüyle tabi 1 sene sonra Nod 32 iyi bulabilir zaten Norton sıkıştırılmış dosyaları tarama yapan en iyi antivirus.

Gördük Nod32'yi AV-Test GmbH testinde 1,024,381 virusun 953,936 virusu testpit edebildi. Nod32 bende varsayılan ayarları ile geldiği zaman iyi bi tarama yapamıyo. Ancak ayarlardan tarama seviyesini yüksetmek lazım zip'li bi dosya içindeki virusleri kaçıra biliyo Nod32. Bence Kaspersky yada Norton kullanın.

Nod32 kurunların cogu memnun cunku bir cok virus ve zararlı yazılım sisteminizde gezerken ne sizin nede nod 32'nin haberi bile olmuyor sizde bulamadıgından cok guvenli sanıyorsunuz.KASPERSKY tek virus programı oda tam guvenli değil ama muadili olmadığından tek geçerim....

PANDA'yı denediniz mi?

nod çok fazla hatalı alarm veriyor ve sürekli çöküyor en iyi av sav şuan

dört dört'lük bir virüs programı bilmiyorum onun için nod kullanıyorum

nod32 arkadaslarımın dedıgı gıbı cokuyor hata verıyor benım kısısel gorusum suanda PANDA ...

"Nod32 kurunların cogu memnun cunku bir cok virus ve zararlı yazılım sisteminizde gezerken ne sizin nede nod 32'nin haberi bile olmuyor sizde bulamadıgından cok guvenli sanıyorsunuz.KASPERSKY tek virus programı oda tam guvenli değil ama muadili olmadığından tek geçerim...."

bu konuşma birini anlatıyor. güvenlik ödülünü almışolabilir ama kaçırdığı kesin önemli virusler wardır...

Nod32 kurunların cogu memnun cunku bir cok virus ve zararlı yazılım sisteminizde gezerken ne sizin nede nod 32'nin haberi bile olmuyor sizde bulamadıgından cok guvenli sanıyorsunuz.KASPERSKY tek virus programı oda tam guvenli değil ama muadili olmadığından tek geçerim....

en iyisi nod32

nod32 iyi 1 virüs programı pc'yide kasmıyor onun için tavsiye ederim.

Verdiğiniz parayı sonuna kadar hakeden bir virus programı.

KİS 7 olmadığından kazanmıştır

Kursatmx yorumuna istinaden.
Kasparesky gereksiz bağırış ve çağırışlar ile işe yaramayan yada sisteme zararı dokunmayan birsürü uygulamayı sanki gerçekten tehtid miş gibi gösteriyor.
Nod32 ise sessiz sedasız kullanıcının bilinçli olduğunu var sayarak sadece işini yapıyor..
biri ortalığı vesveleye veren yaramaz çocuk.
diğeri gerçekten işini yapan bir dozer operatorü..

Gercekten kalıtelı bı antivirus programı en onemli özelliği bilgisayarı kasmaması bu yondende cok tutluyo .

En iyisi pc niz yavaş bir pc ise eset nod32, değilse en iyisi kaspersky internet security 7 dir.
nod32 de kalitelidir
ama Kaspersky dünyada en kalitelisi...

ben buraya tavsıye ettıgım programı degıl, tavsıye etmedıgım, kullanmayın dedıgım programı soylemek ıcın geldım:NORTON.(norton 06 kullanayım dedım 512ram,256mb ekran,amd-sempron3000+1.8 sıfır model pcyı hamıle kadınların kasıldıgı gıbı kastı.ALAH NOD32 MUHENDISLERINE ZEVAL VERMESIN(AMIN:D)

bence mükemmel bir antivirüs programı yapanların ellerine sağlık.kasperskyi bilgisayarında yüklü olupta virüsü bulamayan çok bilgisayar gördüm.ama nod 32 bunun üstesinden geliyo.hergün kendini güncel tutup bilgisayarı kasmıyo bence mükemmellllllllllllll

GERÇEKTENDE HARİKA ALMIŞ OLDUĞU ÖDÜLLERİ BENCE HAKEDİYOR BEN BİR BİLGİSAYAR MÜHENDİSİYİM ŞİMDİYE KADAR BİR SÜRÜ ANTİ-VİRÜS PROGRAMI KULLANDIN AMA EN KALİTELİSİ NOD32 BUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ DİJİTAL DÜYANIN KORUNMASI ONUN ELİNDE

Ben iki virüs programı öneririm.NOD32 henüz onların yanına bile yaklaşamadı.1.)Mks Vir 2)Kaspersky Bunlardan Birisini Bilgisayarına kur ve unut gitsin.Özellikle MKs VİR(ARCABİT)

kesinlikle nod32

her zaman ve her yerde nod32 liderdir. tartışmaya gerek bile yok pc biraz anlıyosan zaten nod32 en iyisi olduğunu anlarsın anlamıyorsan pc ne yükü bindirirsin hangi anti virüs prğ nod32 kadar ödül almış sölermisiniz bana

onlari araci olarak kulanicaksin arkadasim gidip kendi elinle tek tek temizliceksin

çok iyimiş süperrrrr

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play