Eski kripto kralının cezaevindeki ilk fotoğrafı internete sızdı

FTX kripto para borsasının kurucusu olan ve müşterilerini dolandırma suçundan ceza alan Sam Bankman-Fried’I cezaevinde gösteren ilk fotoğraf internete sızdırıldı.

Eski kripto kralının cezaevindeki ilk fotoğrafı internete sızdı

Geçtiğimiz yıl iflas eden FTX kripto para borsasının kurucusu olan Sam Bankman-Fried'ın cezaevindeki ilk fotoğrafı ortaya çıktı. 31 yaşındaki eski milyarder, New York Metropolitan Gözaltı Merkezi'nde çekilen ve yeni ortaya çıkan fotoğrafta, 115 yılı bulabilecek cezasını beklerken görülüyor.

17 Aralık'ta çekildiği düşünülen fotoğrafta Bankman-Fried, sakallı bir şekilde diğer beş mahkumun yanında dururken görülüyor. Fotoğrafı ele geçiren ve kripto suçları muhabiri olab Tiffany Fong, Bankman-Fried ile birlikte resmedilen bir mahkumla da konuştu.

G Lock olarak isimlendirilen mahkum, Bankman-Fried'ı “çok garip birisi” olarak tanımlıyor, ama “iyi bir adam” olduğunu düşünüyor. Eski bir çete üyesi olan eski mahkum G Lock ile birlikte sakallı Bankman-Fried'ı gösteren fotoğrafın 17 Aralık'ta çekildiği düşünülüyor.

Blood çetesinin eski üyelerinden G Lock şunları söylüyor: “Sam'in büyük bir göbeği vardı, iyi yiyordu. Şimdi kürdan gibi sıska. Duş almıyor, hiçbir şey yapmıyor. Kimseyi ispiyonlamadı. O iyi bir adam, gerçekten öyle. Tuhaf biri, tuhaf olabilir. Ama iyi bir adam.”

Bankman-Fried Kasım ayında yedi dolandırıcılık suçunun tamamından suçlu bulunmuş, jüri kararını beş saatten kısa bir sürede vermişti. Geçen yılki mahkumiyeti, Kasım 2022'de kripto imparatorluğunun çöküşüyle bağlantılı 10 milyar dolarlık dolandırıcılık davasının finali oldu. Savcılar, Bankman-Fried'in FTX ve kardeş şirketi Alameda Research aracılığıyla para, nüfuz ve güç peşinde koşarak müşteri varlıklarından milyarlarca dolar çalmak için bir “aldatma piramidi” inşa ettiğini savundu.

Sam Bankman-Fried kripto ile ilgili bir heyecan dalgasına kapılmıştı ve geçen yıl Kasım ayında çöküşünden önce FTX 32 milyar dolar değerindeydi.

Duruşmayı bir senaryoya benzeten savunma avukatları, MIT matematik mezunu olan Bankman-Fried’ın asla kimseye zarar vermek için yola çıkmadığını, ancak milyarlarca dolarlık iki şirketi yönetirken hatalar yaptığını savundu.