Facebook M ile Tanışın!

Bizden söylemesi... Facebook'un yeni dijital asistanı M, işlerinizi kolaylaştırmak için her an karşınıza çıkabilir!

Facebook M ile tanışın!

Facebook, Messenger uygulaması için geliştirdiği yeni yapay zeka asistanı olan M'yi resmi olarak yayınladı. M, sohbetler sırasında gerek gördüğü anlarda bir anda ortaya çıkarak, hayatınızı kolaylaştırmaya çalışacak.

M'yi, Siri gibi dijital asistanlarla karıştırmamak gerekiyor. Bunun yerine sistem, sohbetlerinizi analiz ederek, gerek gördüğü durumlarda sohbete dahil olacak size öneriler sunacak. Örneğin bir arkadaşınızla buluşma planı yaparken, sohbet içerisine girerek "Start Plan" (Plan yapmaya başla) diyecek. Siz bunu kabul ederseniz, takviminize gün, saat ve mekan bilgileri girilecek. Zamanı geldiğinde de, M size bu buluşmayı hatırlatacak. Eğer öneri istemiyorsanız, M'nin önerisini basit bir kaydırma ile silebileceksiniz.

M'nin şu an sundukları sınırlı: Etiket göndermek, ödeme yapmak, Uber gibi uygulamaları kontrol etmek, anket başlatmak, plan yapmak ve konum paylaşmak. Yakın gelecekte Facebook'un, bu özellikleri artıracağına şüphe yok.

M, şu an için sadece ABD sınırları içerisinde kullanılabiliyor. Diğer bölgelerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise şimdilik belli değil.

Okuyucu Yorumları