Facebook'tan Snapchat'e rakip mi geliyor?

Facebook, şimdi de "kendi kendini yok eden" bir şeyler üzerinde çalışıyor olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook "gizli mesajlaşma" uygulaması mı yapıyor?

Facebook, söylentilere göre mesajlarınızı cihazınız üzerine kaydetmeyen, onları belirli bir süre sonra otomatik olarak silen yeni bir sohbet uygulaması üzerinde çalışıyor.

Yeni sohbet uygulamasının aktarılan mesajları, fotoğrafları ve videoları bir süre sonra sildiği ve erişilmez hale getirdiği söyleniyor. AllThingsD'nin raporuna göre uygulama, 2012 bitmeden önce hizmete sunulabilir.

Yeni uygulama, aynı "Messenger" ve "Camera" uygulamaları gibi cihazınızda ayrı bir simge olarak görünecek. Geçen sene popüler hale gelen Snapchat, herhangi bir arkadaşınıza örneğin bir fotoğraf gönderirken, bu fotoğrafın ne kadar süre görüntülenebileceğini seçmenize (örneğin saniye veya dakika cinsinden) izin veriyordu. Belirlediğiniz süre dolduğunda fotoğraf, alıcının cihazından ve sunuculardan siliniyordu. Facebook'un yeni işlevinin de bu şekide çalışacağı düşünülüyor.

Yeni uygulama, Facebook'ta gizlilik konusunda kendini rahat hissetmeyen kullanıcılara güvenli bir sohbet platformu sağlayacak gibi görünüyor. Tabi, tüm bu söylentilerin doğru çıkması halinde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bence bir silen bir silmeyen mesajlaşma olsun. "gizli mesajlaşma" adı olabilir mesela.

Saçmalığa bak. Fotoğraf alıcının cihazından siliniyormuş. Peki adamda akıllı telefonunda screenshot programı varsa. Açar ekrana fotoğrafı , alır screenshot'ını olur biter...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play