Facebook ve Twitter'da sizi kim sildi?

Facebook'ta veya Twitter'da sizi silen arkadaşlarınızı bulmak, tam da bu araçların işi!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook ve Twitter'da sizi kim sildi?

Facebook'ta listenizden sildiğiniz "arkadaşlarınızın" bundan kolayca haberdar olamaması aslında bizi birçok sıkıntıdan kurtaran bir işlev. Aksi halde listemiz, bulunmasını istemediğimiz kişilerle dolup taşabilir, profilimiz bir çöplüğe dönüşebilirdi.

Ancak kalabalık bir arkadaşlık listesinin içinde sizi kimlerin sildiğini bulmak için artık birçok yol var. Bizim tavsiyemiz, sizi takip etmeyi bırakan kişilerin bu hareketini çok fazla ciddiye almamanız yönünde (bir kişiyi listenizden kaldırmak, onu hayatınızdan silmek anlamına gelmiyor). Ancak yine de merakınızı yenemiyorsanız işte Facebook ve Twitter'da sizi silen kişileri bulmanın bazı yolları.

Unfriend Finder (Facebook)

Chrome, Firefox, Safari, Opera ve Maxthon ile çalışan eklenti, Facebook hesabınızı izleyerek sizi listesinden çıkaran veya Facebook hesabını kapatan arkadaşlarınız konusunda sizi uyarıyor.

Who Deleted Me (Facebook)

Who Deleted Me, Unfriend Finder'ın aksine bir web tarayıcısı eklentisi değil. Bir Facebook uygulaması olarak çalışan araç, size değişiklikler hakkında günlük e-postalar gönderiyor. 2 senedir hizmet veren sitenin şu an 100 binin üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

TwentyFeet, Who Unfollowed Me ve diğerleri

TwentyFeet (Facebook ve Twitter)

Hem Facebook hem de Twitter'da çalışan TwentyFeet, birkaç sosyal ağ sitesini daha destekliyor ve size e-posta, RSS veya web sitesi yoluyla güncellemeler sunabiliyor.

Bununla birlikte TwentyFeet'in ücretsiz olarak sunduğu hizmet, sadece bir Facebook ve bir Twitter hesabını izlemenize veriyor.

Who Unfollowed Me (Twitter)

Who Unfollowed Me, sitesini son ziyaret ettiğinizden bu yana sizi kimlerin takip etmekten vazgeçtiğini gösteriyor. Kullanımı oldukça basit olan site, sizin takip edip sizi takip etmeyen kullanıcıları da listeliyor.

UnFollowers.Me (Twitter)

Who Unfollowed Me'ye oldukça benzeyen UnFollowers.Me, birkaç ek özelliğe daha sahip. Sitenin size sunduğu kontrol paneli sayesinde takip etmek/takipten ayrılmak, engellemek/engeli kaldırmak, sizi takip edenleri otomatik olarak takip etmek, birden çok kullanıcıya tweet göndermek, kullanıcılara sizi takip etmeleri için davetiye göndermek gibi işlevlere kavuşuyorsunuz.

UnFollowers.Me'yi otomatik olarak alacağınız e-postalar ya da tweet'ler yoluyla kullanabiliyorsunuz.

JustUnfollow (Twitter, Android, iPhone)

JustUnfollow, sizce faydalı birkaç Twitter yönetim aracı sunuyor. Bu araçlar sayesinde sizin takip edip sizi takip etmeyen kullanıcıları, etkin olmayan kullanıcıları, sizi otomatik olarak takip edenleri, sizi takip etmeyi bırakanları bulabiliyor, beyaz listeleri ve kara listeleri kullanarak daha fazla denetime sahip olabiliyorsunuz.

JustUnfollow'un bir Android ve bir iPhone uygulaması da bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Silerse silsin. Hic te takmam ama sonra beni tekrar eklemek istediginde nedenini sormaktan cekinmem.

@25 Şubat 2013 12:16 1000 kişi takibi bıraktıysa ne olacak.

feysbuk, amele ve apaçi diyarı......

İyi de bu eklentiler sadece listenizi çaldıkları yetmediği gibi sadece listenizde uzun süre paylaşım yapmayanları, bunlar sizi silmiş diyen eklentiler. Face nin böyle bir hizmeti olmadığına göre bu eklentiler ancak atmasyonla çalışırlar. Sakın sizi sildi zannedip uzun süredir paylaşım yapmayan arkadaşlarınıza çemkirmeyin.

takipetmeyen.kim yeni çıkan unfollow sitesi. Limitsiz ve Ücretsiz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play