Firefox 3 Beta 2 indirilmeye sunuldu

Firefox geliştiricileri, tarayıcının üçüncü sürümünün ikinci betasını yayımladılar...

Firefox 3 Beta 2!

Firefox geliştiricileri tarayıcının üçüncü sürümünün ikinci betasını indirilmeye sundular. Yeni nesil tarayıcı geliştirilmiş güvenlik ve kullanım kolaylığı özellikleri getiriyor.

Mesela Firefox 3, Places isminde, siteleri yıldızlarla değerlendirme imkânı veren bir yer imi yöneticisi ile geliyor. Bu sayede siteler ayrı bir veri tabanında tutuluyor ve yer imi oluşturma işlemi gereksiz hale geliyor. Avantaj: kullanıcı, ilgi çekici siteleri sonradan incelemek için çabucak not etmiş oluyor. İndirme yöneticisi de yeniden düzenlendi. Artık tamamlanmamış indirmeleri sorunsuz bir şekilde devam ettirebilecek.

Sürekli güncellenen bir tehlikeli siteler listesi de daha fazla güvenlik sağlayacak. Böylece kullanıcıböyle bir siteye erişmek istediğinde önceden uyarılacak. Kimlik-Avı filtresi yine aktif halde çalışmaya devam edecek ve güvensiz ya da eskimiş eklentiler Firefox tarafından devre dışı bırakılabilecek.

Son sürüm öncesinden tüm sürümlerde geçerli olduğu gibi Beta sürümü sadece test amaçlı kurulmalı. Ayrıca geliştiriciler kullanıcıların geri bildirimde bulunmasını rica ediyor.

Download: Firefox 3 Beta 2 (tüm diller ve işletim sistemleri için)

Okuyucu Yorumları