Firefox için dev iş birliği!

Eski parlak günlerini mumla arayan Firefox, bu yeni işbirliği sayesinde önemli bir atılım yapabilir!

Mozilla ve Unitiy'den dev iş birliği!

Firefox'un geliştiricisi Mozilla ve web oyun motoru olarak bildiğimiz Unity, web tarayıcıları üzerinden daha gelişmiş oyunların yapılabilmesi için iş birliği yapmaya karar verdiler.

San Fransisco'daki Oyun Geliştiricileri Konferansı'dan açıklanan karara göre Mozilla'nın amacı web tarayıcıları üzerinde çalışan oyunları çok daha çekici hale getirebilmek.

Mozilla'nın girişimi sayesinde, milyonlarca Unity geliştiricisi, hazırladıkları oyunları başka eklentilere gerek duymaksızın doğrudan yayına sokabilecekler. Mozilla bu teknolojinin bir örneğini göstermek için Dead Trigger 2 oyununun yeni sistemde nasıl çalışacağını da konferans sırasında gösterdi ve büyük ilgi topladı.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

@20 Mar 2014 20:07 Aynada nerene baktın acaba ?

Hadi Mozilla biraz gayretle şu Chrome illetinden kurtaracaksın milleti !

@20 Mar 2014 20:20 Chrome geldi de tarayıcı neymiş öğrendik.

Chrome herzaman iyidir

Çok dandik oluyor browser oyunları, bu işbirliğiyle daha iyi olurlar mı?

Bir tarafta sistemlerine ücretle Firefox yükledikleri için onları dava eden kuruluş (Mozilla); diğer tarafta ise her yerden kendini kurdurmak için uğraşan ya da malware gibi "ileri - ileri" lerinin arasında kendini de yükleyip varsayılan tarayıcı haline getiren Chrome. En kötü tarayıcı bile olsa Firefox'u kullanırım. Çünkü son kullanıcıya diğerlerinden daha fazla saygı duyuyor.

@20 Mar 2014 23:13 Aklına sağlık kardeş. İşte akla sahip olmayanlar bu söylediklerini anlayamıyor. Nasılsa dünyanın %60'ı nın geri zekalı olduğunu düşünürsek biz bize yetiyoruz şimdilik %40 olarak ne yapalım :/

7-8 yıldır Mozilla Firefox kullanıcıyısım nedense arayüzü bakımından diğerlerine bir türlü alışamadım.

Bilader nedir bu takintin faayırfoksa? Kim iyiyse o iyidir bugun bu yarın şu... Yok krom kotu fayırfoks ii falan..milletide yanlis yonlendirme.. Baban mi yapti la faayirfoksu?ne savunuosun? Neyini savunuosun?hayir bide taraftar psikolojisiyle destekliosun fln..dötü yanan tilkiden logosu üj-bej seneye kalir tortusu... O kaddar!

@20 Mar 2014 23:54 Zeka seviyen ne durumda bilmiyorduk ama öğrenmiş olduk sağol.

@20 Mar 2014 23:54 Önce Türkçeyi düzgün kullanmayı öğren, ondan sonra gel.

Senin devrin bitti ugrasma bos yere mozilla sen bitmis bir browsersin the best chrome

@21 Mar 2014 00:59 Ha yani özgürlük bitti yaşasın Amerikan koyunluğu diyorsun ?

Bence Mozilla nın amacı firefox os icin daha iyi oyunlar geliştirmenin önünü açmak. Böylece daha hızlı güçlenecektir

Unity'i geçen sene denedim. Bilgisayarıma oyunları kurmadan browser ile 3D oyunları harika bir şekilde oynadım. Gerçekten çok başarılı! Sadece daha fazla oyun üretilmesi gerekiyor. herkesin mutlaka Unity'e destek vermesi gerekiyor. Google, Opera, Canonical, Microsoft, Apple, Intel, AMD, NVIDIA, , IBM, Dell, Samsung, Sony ve diğerleri sizler de mutlaka Unity'e ve Unity ile oyun geliştiren geliştiricilere destek verin! Geleceğin oyun oynama sistemi bu!..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir