Galaxy Note 7 Fiyaskosuna Nokta Koyacak Belge!

Samsung, Galaxy Note 7 fiyaskosunu, yayınlayacağı son bir belge ile bir daha çıkarmamak üzere tarihin raflarına kaldırmaya hazırlanıyor!

  • Ali Ruhi Öztürk
Galaxy Note 7 fiyaskosuna nokta koyacak belge!

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7'nin geri toplanması Samsung için hiç beklenmedik bir krize sebep oldu. Şirket, amiral gemisi telefonunu iki defa geri toplatmak zorunda kaldıktan sonra cihazın üretimini tamamen durdurmaya karar verdi, bu da milyarlarca dolar zarar ile sonlandı.

Şirket, olayla ilgili geniş çaplı bir araştırma ve soruşturma gerçekleştirdi ve kritik hatanın sebebini bir süre önce açıkladı. Ardından bu olayın bir daha yaşamaması için atılan adımların altını çizdi.

Güney Kore'den gelen bir habere göre, Samsung, Galaxy Note 7'nin geri toplanması ile ilgili detaylı bir belge yayınlamayı planlıyor. Bir Samsung yöneticisi raporda "Yakında yaşanan felaketle ilgili bir belge yayınlanacak." dedi.

Beyaz kağıt projesi söylendiğine göre Samsung ve Samsung SDI'da çalışan düzeyinde yetkililer tarafından hazırlanıyor. Baş risk yönetimi ofisinden bazı yetkililer de projede bulunuyor. Bu ekip Galaxy Note 7'nin geri toplatılmasından sonra Samsung tarafından kurulmuştu.

Belgenin geri toplatılma, geliştirme fazları, donanım, üretim, pazarlama ve dağıtım ile ilgili detaylı bilgiler içermesi bekleniyor.

Rapora göre Samsung bu belgeyi sadece sınırlı sayıda yüksek düzey yöneticilerle paylaşacak; bunun sebebi ise şirket güvenliği ve gizliliği olarak belirtiliyor. Ancak bu belgenin farklı yollardan eninde sonunda medyaya düşmesi kaçınılmaz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

dur bakalım daha bu notlar satılmaya başlasın ve yine bir problem çıkarsa işte o zaman samsung hisseleri çakılır.hala elinde kalan tlf lar satıcam diye düşünüyor ben olsam almam.

Sen de yorum yaz