Galaxy Note 7 Neden Yandı? Samsung Açıkladı!

4 aylık bir araştırma sürecinin ardından Samsung, çifte Galaxy Note 7 fiyaskosunun neden kaynaklandığını açıkladı!

Galaxy Note 7'lerin Neden Yandığı Açıklandı!

Samsung, yaklaşık 4 ay süren araştırmalarının ardından, Galaxy Note 7'de yaşanan yanma ve patlama sorununun neden kaynaklandığını, düzenlediği basın açıklaması ile duyurdu.

Daha önce de sizlere duyurduğumuz gibi Samsung, bu sorunların, tamamen bataryalardan kaynaklandığını söyledi. Telefonun hemen her kısmını incelediklerini ifade eden Koreli dev, pil dışında sorun yaratacak hiçbir şey bulunmadığını belirlediklerini söylüyor.

İlk Galaxy Note 7'lerdeki sorun

Peki bataryalarda yaşanan sorun neydi? İlk parti üretim, yani geri çağrılmadan önce satılan Galaxy Note 7'ler, pilin boyutunun, içerdiği devre için küçük kalması nedeniyle yandı. Negatif temas noktası yanındaki bükülmeler, pillerin kısa devreye neden olmasına yol açtı ve bu da, pillerin yanması ile sonuçlandı.

Geri çağırmadan sonra dağıtılan ikinci nesin Galaxy Note 7 pillerinde bu sorun giderildi. Ancak bu kez de devreye, daha önce sızan bilgilerdeki gibi, üretim hatası girdi. Samsung isim vermese de, Amperex Technology tarafından üretilen pillerde, kaynak hataları bulunuyordu ve bu hatalar da kısa devre ile sonuçlanıyordu.

İkinci parti Galaxy Note 7'lerdeki sorun

Kısacası Samsung, ilk hatayı düzeltmesine rağmen, ikinci bir hata ile vuruldu ve Galaxy Note 7 de, tarihin karanlık sayfalarındaki yerini aldı.

Samsung Electronics Amerika başkanı Tim Baxter, eğer ikinci bataryalarda bu beklenmedik sorun yaşanmış olmasaydı, Galaxy Note 7'nin bugün, pazardaki en güçlü telefon olabileceğini söylüyor. Ama sonuçta yaşanan yaşandı.

Şimdi tüm gözler, Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S8'e çevrilmiş durumda...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Hatanın ısrarla devam etmesi garip. Birileri Samsunga oyun oynamış sanki. Gerçi Samsung itibarı zedelendi diyemeyiz.

@23 Ocak 2017 07:17 Evet. Elmacılar bunu anlamıyor. Hiçbir şekilde Samsung'un itibarı zedelenmedi. Yeni sürümü piyasaya sunsunlar alırım. Galaxay Note 7.1 mesela.

madme problem bulundu tekrar sürün piyasaya.

Sorunsuz batarya ile tekrar piyasaya sürseler keşke...

Anlaşılan o ki samsungun ocağına incir ağacı dikmeye çalışmışlar.Amam helal olsun iyi toparladı durumu samsung .biraz mağduriyet yaşıyan kullanıcılar illaki vardır kolay bir durum değil bütün düyadaki cihazları toplatmak

Şükür! Sorunun BATARYA'dan kaynaklandığı. Bende Samsung NOTE serisi kullanan ama Note4 den sonraki seriyi bilerek almadım ve kimseyle de yeni telefon konusunda sidik yarıştırmaya iyiki. Note5 ile Note4 arasında dış görünüm dışında fark olmaması ve MicroSD kart olmamasından dolayı zaten almamıştım. Note7 ise fiyasko çıktığı için almadım. Note 8'i heyecanla bekliyorum ve umarım gerçekten iphone gibi kaliteli yazılımla ve takılmadan donmadan çalışan artık bir SAMSUNG NOTE 8 bekliyoruz.

Bana note 7 demeyin içim yana yana servise iade ettim o mükemmel cihazı

Mümkünse telefon işini bıraksınlar da dünya rahat etse, buzdolabı falan üretsinler kasmayıp patlamayanından. Donabilir, buzluk kısmı olarak. Telefonları bolca donduğundan en iyi buzluk yaparlar zaten :)

2.sorunu anlayamadım

o koca firmanın deha mühendisleri araştırmışlar incelemişler ve karar vererek demişler ki yanma sebebi pil.. :) valla ne diyeyim hayırlısı olsun

ben note 7 aldım ve sonuçta 1.000 TL zararım oldu, tamir için servise verdiğim telefonu 6 ay sonra zar zor yenisi ile değişti, gear 2, saat bilekliği koptu, saat sağlam, 2 aydır serviste bekliyor, bileklik hala gelmemiş, tab S2 tablet pil sorunu var, servise verdim hallettik diye verdiler, aynen bozuk yine , bundan sonra ben samsung markasını evime sokmam, ne tv, ne telefon, ne saat, ne tablet, ne pc , bitmiştir, yani samsung fiyasko , samsung dev filan değil, koskocaman bir hiç, rezalet

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir