Galaxy Note 9, Beklenenden Büyük Pille Gelebilir!

Note 7 fiyaskosunu geride bırakan Samsung, yeni bir dedikoduya göre pilleri tekrar büyütmeye hazırlanıyor...

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Note 9, 4.000mAh'lik Pille Gelebilir!

Yeni bir rapor, Samsung Galaxy Note 9'un 4.000mAh kapasiteli bir pille geleceğini söylüyor. Yani Galaxy Note 9, birkaç gün şarj olmadan kullanılabilen bir güç deposu olabilir.

Galaxy Note 7'nin pil patlaması fiyaskosundan sonra Samsung, Galaxy Note 8'de özellikle küçük bir pili tercih etmiş, 3.300mAh ile yetinmişti. Normalde 5,5 inç'lik telefonlarda görülen bu pil kapasitesi, 6,3 inç'lik Galaxy Note 8'de tam gün pil ömrü sunabiliyordu. Bu yüzden daha güçlü bir pil, teorik olarak bir günden fazlasını sunabilir.

Daha önceki dedikodular, Galaxy Note 9'un 3.850mAh'lik bir pille geleceğini söylemişti. Bu bilgiyi tamamen yok sayamayız ancak patlama riski bulunmayan 4.000mAh'lik bir pile herhalde kimse hayır demeyecektir.

Note Daha da Büyüyebilir mi?

Galaxy Note 8, 6,3 inç'lik ekranıyla çoğumuzu iki elle kullanmaya mecbur bırakıyor. Yeni gelen bilgilere göre Galaxy Note 9'un ekran boyutu, 6,4 inç'e genişleyebilir. Bunun nedeninin pil olup olmadığı ise bilinmiyor.

Dedikoduların kaynakları pek tanınmadığından sızıntıların netleşmesi için biraz beklemekte fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

"Yani Galaxy Note 9, birkaç gün şarj olmadan kullanılabilen bir güç deposu olabilir." Mümkün değil. O bataryayı da yiyecek gömülü programları ya da sistem özelliklerini beraberinde gönderir, yine aynı kapıya çıkar. Amaçları sistem optimizasyonu olaydı, RAM, depolama ve batarya artırıp enerjiden yiyeceğine, aynı özellikler ile daha hızlı çalışan işletim sistemleri ile yongalar geliştirirlerdi.

Sen de yorum yaz