Galaxy S3 için aksesuar bulmak neden zor?

Satışları 10 milyona yaklaştı ama Galaxy S3 için bunları bulabilmek hala çok zor!

Galaxy S3'ün büyük eksiği

Samsung'un 4.8 inç'lik dört çekirdekli Android canavarı Galaxy S III, şimdiye kadar 6.5 milyon sattı ve bu ayın sonuna kadar satışların 10 milyona ulaşması bekleniyor. Peki neden piyasada yeteri kadar Galaxy S III aksesuarı göremiyoruz? iPhone için durmadan çalışan aksesuar üreticileri neden Galaxy S3 konusunda durgunlar?

Hoparlör üreticisi Braven'a göre kablosuz istasyonların hala raflardaki yerini almaması için hiçbir neden yok, zira "Galaxy S III, yüksek kaliteli aptX Bluetooth'u destekliyor." Durumun sorumlusunun Google Play olması da mümkün, zira iOS cihazları App Store yoluyla uygulama yoluyla kullanılabilen aksesuarlara erişim sağlıyor. Uygulamalara özel aksesuarlardaki eksikliğin bir başka sorumlusu ise Android'in parçalanma sorunu. Android uygulamaları son bir sene içinde büyük bir gelişme sağlasa da üreticiler, uygulamalara özel aksesuarlar geliştirme riskine girmek istemiyor olabilirler.

iPhone için daha çok kılıf bulunabilmesinin nedeni olarak ise çok fazla iPhone sahibi olmasını ve bu kullanıcıların telefonlarını farklılaştırmak istemelerini göstermek mümkün.

Okuyucu Yorumları