Galaxy S4 nasıl olmalı?

Galaxy S3 harika bir cep olsa da tüm beklenenleri bize vermiyor. Peki Galaxy S4 nasıl bir cep olmalı

Galaxy S4 nasıl olmalı?

Samsung Galaxy S3 bugünlerde cep dünyasını fethetmekle meşgul. Kendine özel bir etkinlikte tanıtılan cep, herkesin beklentilerini karşılamasa da, ona olan ilgi oldukça yüksek. Peki önümüzdeki sene için nasıl bir Galaxy S4 beklemeliyiz?

Ekran: Samsung, Galaxy S3'de S2'nin 4.3 inç'lik ekranını 4.8 inç'e yükseltirken piksel yoğunluğunu da 217'de 306'ya çıkardı. Ancak Samsung, teknoloji meraklısı bazılarımızın hoşuna gitmeyen PenTile yaklaşmına da geçiş yaptı. Bunun anlamı, kendinizi çok zorlayarak pikselleri görebilmeniz ve ekran canlığınının bir kısmının kaybolması. Ancak Samsung, bu ekranın daha uzun süre dayandığını söylüyor. Ancak S4'de daha keskin bir çözürlüğe sahip S2 benzeri bir ekran görmeyi istiyoruz.

Beam: Samsung, Galaxy Beam ile projeksiyon özelliği sunuyor ancak böyle bir özelliğin 8 çekirdekli cebinizde Super HD özelliğiyle bulunması daha hoş olacaktır.

Pil: Galaxy S2'nin 1.650mAh'lik pili yeterince iyiydi. S3'ün 2100mAh'lik pili ise oldukça güçlü. Ancak S4'ün pil ömrü daha da iyi olabilir. Örneğin Motorola, 3.300mAh'lik bir pili oldukça ince sayabileceğimiz Motorola RAZR Maxx'a sığdırmayı başarmış.

Daha iyi S-Voice, aksesuarlar ve diğerleri

Daha iyi S-Voice, aksesuarlar ve diğerleri

Daha iyi S-Voice: S-Voice'in şu anki haliyle çok başarılı olduğunu söylemek güç. Hava durumunu söylemeyi, alarm kurmayı becerebiliyor ancak dünyanın en iyi telefonundan birinde yer alan ve öne çıkarılan bir özellik, daha iyi olabilirdi.

Aksesuarlar: Samsung, Galaxy S3'ü C-pen ve cebinizi TV'ye bağlamanıza izin veren dongle gibi aksesuarlarla ortaya çıkarmıştı. Ancak bu aksesuarlar oldukça pahalıydı. Samsung, bu akesuarların fiyatını daha uygun fiyatlı bir hale getirerek müşterilerini çok daha mutlu edeblir.

Daha iyi şarj: Galaxy S3'de temas ile şarj özelliği bulunuyor ancak bu özellikten şimdiye dek pek bahsedilmedi. Ancak örneğin S4'de yer alacak yeni bir kinetik şarj özelliği sayesinde günde yüzde 10 veya yüzde 20 şarj elde etmek, harika olabilirdi.

Daha iyi hoparlörler: Galaxy S3 mükemmel bir cep, ancak hoparlörleri hala oldukça güçsüz bir ses veriyor. iPhone'un hoparlörü gibi bas sesleri de verebilen daha güçlü bir hoparlör, Galaxy S4'den beklediğimiz geliştirmeler arasında.

Okuyucu Yorumları