Galaxy S4'ten görüntü ve 2 video sızdı!

Sızan bu görüntü ve videolarda göreceğiniz cep Galaxy S4'ün ta kendisi olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S4'ten görüntü ve 2 video sızdı!

Galaxy S4'ün bu gece Türkiye saati ile 02:00'da New York'ta başlayacak tanıtımında gerçekten sürpriz bir cihazla karşılaşıp karşılaşmayacağımız merak konusu. Çünkü sızıntılar doğru ise, en "sızıntılı" Galaxy tanıtımlarından birine doğru yaklaşıyoruz. Şimdi ise Galaxy S4'e ait olduğu söylenen yeni bir görüntü (yukarıda) ve iki video ile karşınızdayız.

Çince web sitesi it168'in yayınladığı görüntülerde Galaxy S3'e oldukça benzer bir cihaz görünüyor. Galaxy S4 gerçekten de bu telefon ise, "S3'e çok benzeyeceği" iddialarının gerçeğe dönüştüğünü söyleyebiliriz. Cihazın arka kapağı ise şu anki Galaxy'lerden farklı olarak dokulu bir plastiğe sahip.

Siteye göre cihazın özellikleri arasında Exynos 5 Octa 5410 işlemci (1.8GHz dört çekirdekli Cortex-A15 işlemci ve 1.2GHz dört çekirdekli Cortex-A7), PowerVR SGX544MP3 grafik işlemci. 4.99 inç Super AMOLED 1080p ekran, 16GB'lık depolama alanı ve microSD slotu var. Cihazın kullandığı pilin gücü ise 2.600 mAh.

Floating Touch ve SmartPause'u gösteren yeni videolar, haberimizin bir sonraki sayfasında!

SmartPause ve Floating Touch'tan videolar! İzleyin

Sızan görüntüye ek olarak ortaya çıkan videolarda ise Galaxy S4'ün "Floating Touch" ve "SmartPause" işlevleri açıkça gösteriliyor. Videolarda S4'ün yeni kilit ekranı ve web'de gezinme deneyimi de anlatılıyor.

Floating touch, isminden de tahmin edebileceğiniz gibi parmağınızı ekrana değdirmeden ekrandaki öğeler hakkında bilgi alabilmenize izni veriyor (fareyi ekranda tıklamadan dolaştırmak gibi). Floating touch'tan sızan videoyu buraya tıklayarak izleyebiliriniz.

Web gezintisinde ise Samsung'un yeni "tam el" hareketleri eklediği gözleniyor. Videoda sayfayı kaydırmak için elin nasıl kullanıldığı gösteriliyor.

SmartPause ise Samsung'un daha önce de kullandığı "göz izleme" işlevinden faydalanarak bir videoyu izlemeyi bırakıp, başka bir yere baktığınızda, videoyu otomatik olarak duraklatıyor.

Yeni kilit açma ekranı ise yeni bir efektle beraber geliyor ve yine parmağınızı kaydırarak açılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bunun şarjı 2 günü görür bence :)

@14 Mar 2013 15:51 sen öyle san bu telefonun cok özelleği var ondan şarzı tahminim 4 saatte biter

s2 işimi görüyor s3 daha alışmadık s4 geldi. ben s2yi 2 yıl daha rahat kullanırım herhalde o zaman s10 çıkar onu tam alıyorken haber gelir s11 diye ona niyet ederken s12 alabilirim ama s13de düşünmüyor değilim.. :)

Bence bilerek sizdirilmis orjinale yakın bir telefon samsung bence bu sefer farklı bir tasarımla tüm dünyayı şaşırtacak..

Olmus note 2 :(

Cift sim karti var bunun bence yalan Çin isi bunlar :)

@14 Mar 2013 19:07 gerçek araştırdım !!!!!!!!!!!!!

şimdi bi bakalım telefonun s3 ten farkı var mı yok mu kamerası dışında yok ve tabiki cok daha hızlı ancak görüntü aynı değilmi bi bakarsınız 1 yıl sonra ıphone 6 çıkar veya galaxy s5 ondan alırsınız

gerçek çıktı :D

Sen de yorum yaz